Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje
strony: [ 1 ]
Klarysa12-03-2024 12:34:38   [#01]

Na jakie stanowisko mogę zatrudnić Panią z takimi kwalifikacjami (pedagog? pedagog specjalny? nauczyciel wspomagający?): 

1. licencjat- kierunek pedagogika w specjalności resocjalizacja;

2.magisterka- studia II stopnia-kierunek pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńcza z terapią;

3. magisterka- studia II stopnia- kierunek psychologia, w zakresie psychologia społeczno- wychowawcza.

Jak myślicie, będę wdzięczna za odpowiedź :)

joljol12-03-2024 12:52:30   [#02]

Na jakie stanowisko mogę zatrudnić Panią z takimi kwalifikacjami (pedagog? pedagog specjalny? nauczyciel wspomagający?): 

1. licencjat- kierunek pedagogika w specjalności resocjalizacja; - pedagog specjalny, 

2.magisterka- studia II stopnia-kierunek pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńcza z terapią; - pedagog

3. magisterka- studia II stopnia- kierunek psychologia, w zakresie psychologia społeczno- wychowawcza.

Jak myślicie, będę wdzięczna za odpowiedź :)

 

tak na szybko bez zbytniej analizy:)

Klarysa12-03-2024 13:31:36   [#03]

Dziękuję bardzo, a czy nauczyciel wspomagający wchodzi w grę?

joljol12-03-2024 14:35:11   [#04]

w tym pierwszym przypadku, wydaje mi się, że jest duże prawdopodobieństwo, że tak ponieważ resocjalizacja jest działem pedagogiki specjalnej: Pedagogika resocjalizacyjna – wywodzi się z pedagogiki specjalnej. Zajmuje się nauczaniem i wychowaniem osób z zaburzonym zachowaniem i niedostosowanych społecznie.

ja chyba bym podeszła na tak

ale popatrz jeszcze w suplemencie

tu rozporządzenie

ukończyła studia pierwszego i drugiego stopnia, prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na kierunku innym niż pedagogika specjalna w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, logopedii, pedagogiki korekcyjnej (terapii pedagogicznej) lub wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, i posiada przygotowanie pedagogiczne

Nauczycielem wspomagającym może każdy absolwent studiów prowadzonych zgodnie z nowym standardem, który ukończył studia w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, logopedii, pedagogiki korekcyjnej (terapii pedagogicznej) lub wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, i posiada przygotowanie pedagogiczne – nawet, jeżeli studia nie były prowadzone na kierunku pedagogika specjalna,

 

ukończyła studia prowadzone zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. w zakresie pedagogiki specjalnej i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

Nauczycielem wspomagającym może każdy absolwent studiów w zakresie pedagogiki specjalnej prowadzonych na podstawie tzw. starego standardu, który ma przygotowanie pedagogiczne,


post został zmieniony: 12-03-2024 14:41:20
Klarysa12-03-2024 14:59:58   [#05]

Dziękuję :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]