Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nietypowe zwolnienie lekarskie z zajęć wychowania fizycznego.
strony: [ 1 ]
gosiak11-03-2024 09:05:23   [#01]

Dzień dobry!

Potrzebuję Waszej porady/opinii. Uczennica dostarczyła zaświadczenie lekarskie od lekarza psychiatry następującej treści:

"Pacjentka objęta procesem diagnostyczno-terapeutycznym. Ze względu na stan zdrowia proszę o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2023/2024 w zakresie ćwiczeń wymuszających ekspozycję społeczną. Proszę o sprawdzenie tych umiejętności poza lekcją. Zajęcia ruchowe są niezbędne do prawidłowego rozwoju psychoruchowego stąd prośba o modyfikację sprawdzania umiejętności, a nie pełne zwolnienie."

Oczywiście rozumiem sytuację. Oczywiście, wiem że możemy zwalniać ucznia z wykonywania określonych ćwiczeń. Jednak prośba tego lekarza wskazuje na konieczność zorganizowania indywidualnych zajęć wychowania fizycznego tylko dla tej uczennicy. Chyba, że źle interpretuję...

Czy ktoś spotkał się już z taką sytuacją?

 

rzewa11-03-2024 09:08:04   [#02]

ja bym zwolniła z gier zespołowych i rywalizacji -> nie ma potrzeby org. ind. zajęć dodatkowych z wf

izael11-03-2024 09:16:20   [#03]

podobnie jak rzewa przeczytałam tę informację

gosiak11-03-2024 10:41:59   [#04]

Dziękuję :)

Gozel14-03-2024 17:29:23   [#05]

Rodzic dostarczył zwolnienie z wf, na którym lekarz napisał: "zwolnić z ćwiczeń/gier obciążających ręce". W zasadzie trudno jest znaleźć ćwiczenia, które nie obciążają rąk. O grach nie wspomnę. Myślałam, że może tenis stołowy ale wyprowadzono mnie z błędu. Spacery? Marszobieg? Biegi? Turlanie piłki? Taniec ale też nie każdy. Cztery lekcje w tygodniu. Klasa chce normalny wf...

BogdanK15-03-2024 09:11:02   [#06]

Zdecydowanie piłka nożna :)

AnJa15-03-2024 09:44:32   [#07]

O ile pamiętam niektórzy bramkarze używają też rąk

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]