Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy ktoś już ma Program Rozwoju Szkoły?
strony: [ 1 ]
Dżoana27-08-2004 15:53:13   [#01]
Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki jak się do tego zabrać. Dyrektor przydzielił mnie do komisji, która ma ten plan opracować. Z góry dziękuję :-)
Gaba27-08-2004 17:36:25   [#02]

Program rozwoju firmy należy wyłącznie do menedżera, może go skonsultować - ale absolutnie nie dawać do zrobienia, on jest wykonawcą dokumentu, więc jakże on może komuś dać coś zrobić, to jest jego autorska idea?

 Na konkurs dyrektorski powinien przyłazić człek nie z koncepcją pracy szkoły a ze strategicznym  programem rozwoju...

Może dać zaawansowany brudnopis, badania zlecić (poprosić) do wykonania, konsultować, wskaźniki ustalić.

Dżoana, bardzo mi przykro, że tak jakoś tu na Twego szefa sobie pozwalam napaść, ale nie wyręczajcie go za bardzo -

 

;-)

Dżoana27-08-2004 18:37:55   [#03]
Niestety nie mamy wyjścia! "Pan każe sługa musi". Mój szef chyba taki już jest, chyba bo mamy go od roku i jeszcze dobrze go nie znam, ale można przewidzieć, że tak już będzie zawsze:-( W zeszłym roku wszystko robiła za niego pani wice, aż było nam jej szkoda, a w tym roku i nam się dostanie!!!
Dżoana29-08-2004 00:32:11   [#04]
Pomóżcie, proszę.
Gaba29-08-2004 05:15:23   [#05]

1. to jest procedura długotrwała - bez porządnego kursu, to nic nie da...

2. To jest takie jakieś nieodpowiedzialnego, a dokument naprawdę poważny, oczywiście, że do ugryzienia...

- pierwszy krok rozpoznajcie ankietą typu SWOT wasze mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia - pytasz wszystkich np. 100 uczniów, 100 rodziców, nauczycieli, administrację, obsługę, i macie raport z mierzenia?

3. bierzesz standardy - macie, czy są narzucone kuratoryjnie, czy ...

 

generalnie dzielisz na 4 części - usługa, kadra, baza, środowisko...

- chyba ci przyślę plan rozwoju mojej szkoły na 2001 - 2004 (na wiosnę rozbiłam już sprawozdania, podsumowania, wnioski do pracy, do następnego programu rozwoju... bo to sie tak kręci).

Dżoana29-08-2004 10:30:56   [#06]

Gaba byłabym Ci bardzo wdzięczna:)))

Dziękuję za odzew!

Arwena29-08-2004 11:40:17   [#07]

gaba

byłabym wdzięczna również. Mam podobną sytuację, jak Dżoana, a nie przeszłam żadnego kursu. Chodzi mi głównie o formę, w jakiej taki plan tworzyć - realia oczywiście własne.
Jolka N29-08-2004 12:39:27   [#08]

gaba

I ja też mam podobną sytuację, jak Dżoana i Arwena i nie przeszłam żadnego kursu. Będę wdzięczna za Twój wzorzec.
Konto zapomniane29-08-2004 15:14:33   [#09]
Również bardzo proszę o jakąś podpowiedz w sprawie konstruowania planu rozwoju szkoły,mam za zadanie jak najszybciej przygotować choćby zarys, anie bardzo wiem, jak to zrobić! Mam też inne pytanie-dotyczy nowego rozporz. dotyczącego nadzoru: nie bardzo wiem, czy do planu mierzenia włączać wszystkie, czy tylko wybrane obszary? Pomóżcie!!! W naszej delegaturze nie podano żadnych wskazników, nic nie mówiono na temat mierzenia!
Gaba29-08-2004 15:19:04   [#10]

słuchacie każda szkoła jest inna

najpier opisuje własną, jej specyfikę - masz już dwie strony.

Konto zapomniane29-08-2004 15:36:16   [#11]

gaba

Jasne,że każda szkoła jest inna: nie chodzi mi o odpisywanie, ale podpatrzenie, z jakich elementów taki plan sie składa.Bardzo również proszę  o podpowiedz , czy przy układaniu rocznego planu mierzenia jakości szkoły    trzeba uwględnić wszystkie obszary wskazane w rozporządzeniu?
gera29-08-2004 17:07:47   [#12]

Wypociłam 5-letni program na podstawie koncepcji konkursowej i wewnętrznego mierzenia, a także wniosków z rady pedagogicznej.

Nie pytałam oddzielnie uczniów, rodziców. Ich opinie pojawiły sie przy okazji mierzenia.Nauczyciele w poniedziałek zrobili SWOT.

Poproszę o opinie.

Gaba29-08-2004 17:58:15   [#13]

tak może być - także np. nie będę już zadnych SWOT teraz nie robić, mam bardzo wiele wniosków, sugestii rodziców

mam raport z mierzenia...

mam raporty podsumowujące rozwój bazy (robiłam na potrzeby OP), mam anlizy kadry, potrzeb kadrowych

mamy diagnozy, mamy raport pt./ Jak oceniamy, mamy ankiety m.in dla rodziców kl. III, ktore odeszły...

mam liczne drobniejsze dokumenty

nawet potrzeby dzieci, w tym wywiady z SU, i inne - różne sa narzędzia

gera29-08-2004 18:35:11   [#14]
Zapomniałam dodać, że dałam do wymiany plików.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]