Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kto układa podział godzin?
strony: [ 1 ]
Wioleta D26-08-2004 20:59:18   [#01]
Czy jest jakiś przepis regulujący kto ma układać w szkole podział godzin ? Czy jest to zadanie dyrektora ( obowiązkowe) czy może układać nauczyciel ?
AnJa26-08-2004 21:03:34   [#02]
Jest to zadanie dyrektora.

Dyrektor w ramach dyrektorowania moze to zlecić nauczycielowi ( cos tam z KN o tych 7 dniach z wakacji, co to moana na czynności rózne nauczycielowi zabrać)
Wioleta D26-08-2004 21:18:19   [#03]
Dziękuję , pytałam z czystej ciekawości  bo u nas w szkole od kilku już lat układam podział godzin - idzie mi to nawet . Ciekawe jak to jest praktykowane w szkołach? Czy częściej układają sami dyrektorzy czy wyznaczeni nauczyciele?
Marek Pleśniar26-08-2004 21:21:13   [#04]

dyrektor układa, tzn odpowiada za układanie. Jeśli ułożysz źle, a dyrektor to zaakceptuje - powiedzą mu w op - "oj, żle pan dyrektor ułożył"

Jesli ułożysz wspaniale - "o! dyrektor X to porządnie układa";-)

Magosia26-08-2004 22:09:00   [#05]

Komisja

czyli dwie chętne dziewczyny, mądre bardzo i sprytne i chwała im za to, bo ja bym padła. Wyjątkowo skomplikowana to u mnie czynność : 38 oddziałów, podziały wszelakie, klasy dojeżdzające i do tego ścisk w szkole. Pracują nad planem w wakacje - sierpień, schodzi im nawet dwa tygodnie, ale jutro na radę mam pięknego gotowca,, wydrukowane, na kolorowo , dla każdego nauczyciela i wychowawcy dodatkowo plan klasy.
Przymierzamy się do komputerowego planu, ale chwilowo problemy z kasą.
zgredek26-08-2004 22:26:10   [#06]
jako nauczyciel - układałam plan

jako wicedyrektor - układałam plan

jako były dyrektor - pomagałam układać plan

jako teraźniejszy dyrektor też właśnie wieczorówkę ułożyłam - tak zwyczajnie na papierze ołówkiem


wprawdzie jeszcze nie wiem jak to będzie, gdy młodzieżowe  dołączymy, ale co tam;-)

bo powiem Wam po cichu

bardzo lubię układać plan lekcji:-))))))))))))))))))))))))))
Basia D27-08-2004 04:26:51   [#07]
no może nie tak bardzo lubię jak zgredek ale sama układam plan , też z ołoweczkiem
agabu27-08-2004 09:29:08   [#08]

A ja

na kołeczkach różnokolorowych i piętrowo.
Tera27-08-2004 22:01:57   [#09]

Ja też kołeczki :-))))

i też róznokolorowe i brak kasy jest dobrym pretekstem, żeby te kołeczki

kolorowe dalej były :-))))

Chociaż czasami ciężko i czasami chciałabym skonfrontować, to co w kołeczkach, z tym co w kompie:-)))

rafik3027-08-2004 23:19:50   [#10]

OLSZTYN

Olsztyn

 

Witajcie, wybieram się na konferencję do Olsztyna. Jestem z Katowic,       i chętnie zabrałbym się z kimś. Koszty można podzielić na pół. Odezwijcie się, pozdrawiam.

zgredek28-08-2004 17:36:51   [#11]

jakieś wątpliwości dzisiaj mam

wyjaśnijcie mi proszę:

ustawa o systemie oświaty:
art. 41.

2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:
1) organizację pracy szkoły lub placówki, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,


czyli:

jak, gdzie, kiedy?

bo jakoś wydaje mi się, że do tej pory to źle robilismy
Marek Pleśniar28-08-2004 17:37:52   [#12]
czemu robiliście źle? ;-)
zgredek28-08-2004 17:45:01   [#13]
już zeznaję:

na ostatniej/pierwszej radzie sierpniowej - przedstawiano plan lekcji

ten plan to takie cóś - byle było, bo;

jeszcze vacaty, bo jeszcze zmiany przydziałów, bo jeszcze... - prowizorka jak nic

i tę prowizorkę to na tej radzie poddawaliśmy głosowaniu(!) i była przyjmowana większością - a właściwie wszystkimi głosami, bo i tak było wiadomo, że zrobię wszystko, aby plan był dla co najmniej 90% - prawie zgodny z życzeniami


-----------------

i durnowate mi się to wydaje, bo:

po dwóch trzech tygodniach września - to się już wszystko stabilizuje

i wydaje mi się, że dopiero wtedy można cóś opiniować

ale teraz to pytam: jak?
Marek Pleśniar28-08-2004 17:52:16   [#14]

no tak, niepotrzebnie się czepiałem.

Hmm.. nie sądzę by było z tej sytuacji wyjście jakoweś. Członkowie RP zawsze mogą do sprawy na którejś radzie wrócić, a Ty w kazdym razie obowiązek wypełniłaś, bo prawo nie okresla kiedy to masz uczynić.

Po prostu miejcie wnioski na przyszły rok :-)

zgredek28-08-2004 18:00:59   [#15]
no i właśnie, też myślę, że sobie ten plan lekcji zaopiniuję już we wrześniu, na kolejnej radzie, ale dalej pytam:

co to jest opinia o planie lekcji?

czy głosowanie - za - przeciw - wstrzymuję się - to jest opinia?

czy opinia o planie lekcji to cóś innego?
Marek Pleśniar28-08-2004 18:32:56   [#16]

napisz jak byk w programie Rady Pedagogicznej:

pkt 7, - Opinia RP na temat..

przeprowadzono głoswanie i liczbą głosów.. zaopiniowano organizację zajęć pozytywnie;-)

zgredek28-08-2004 18:34:00   [#17]
:-))))))))))))))))))))))))))))
fredi28-08-2004 18:55:28   [#18]
ja robię rade w połowie września i wtedy uchwały w kilku sprawach
fredi28-08-2004 18:57:08   [#19]
można się tylko zastanawiać czy opinia powinna dotyczyć propozycji planu ( daać szansę zmiany w przypadku opinii negatywnej ), czy opinia powinna być raczej czymś w rodzaju oceny planu który już jest .
violka29-08-2004 13:46:20   [#20]

plan powinno się opiniować jak jest już gotowy, w niektórych szkołach układa się dopiero po radzie sierpniowej lub coś koło tego

ja na radę sierpniową ma już plan gotowy - opiniujemy więc w sierpniu

odbywa sie to tak - że każdy zapoznaje sie przed radą z wywieszonym na tablicy planem oraz każdy ma do łapki swój  plan i swojej klasy

na radzie pytania, wyjaśnienia, potem głosujemy: Kto z państwa jest za opinią pozytywną w sprawie ...., kto przeciw..., kto się wstrzymał.....stwierdzam że rada ped. większością głosów zaopiniowała pozytywnie ...  :-)))))))))))) i po wszystkim

w ten sam sposób głosujemy nad przydziałem czynności i zajęć dydaktycznych oraz przydziałem dyżurów

do 1 września daję czas - jeśli ktoś coś znajdzie (np. chce sobie zamienić lekcję - warunek, że nie popsuje planu uczniowi albo koleżanka zgodzi się wziąć więcej dyżurów) - ale tutaj tylko wymiana - czyli musi znaleźć jelenia który zechce się z nim zamienić

a życzenia co do planu zwykle rozpoznaję przed wakacjami - czasem dzwonię jak ma wątpliowści

violka29-08-2004 13:46:52   [#21]
i oczywiście zmian już nie opiniujemy
zgredek29-08-2004 13:58:03   [#22]

czyli już wszystko wiem

i dziękuję, dobrzy ludzie, za pomoc:-))))
Marek Pleśniar29-08-2004 15:02:18   [#23]

jak violka uważam

też dobra jest na to rada końcowowrześniowa - taka co to sporo dyrektorów robi by ogłosić rózne organizacyjne rzeczy wypracowane i dociągnięte we wrześniu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]