Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przetargi na żywienie w p-lu
strony: [ 1 ]
Macia26-08-2004 20:35:24   [#01]
Czy organizujecie przetargi na dostawę artykułów żywieniowych w przedszkolu?
Renatka26-08-2004 20:48:59   [#02]
Próbowałam zapytania o cenę ale dostawcy u nas nie są zainteresowani ,sprawdzamy tylko które ceny artykółów są najniższe lub jakościowo najlepsze dodatkowy argument to dostawa na miejsce zgodnie z wymogami sanepidu  spisujemy z tego protokół i już. ważne dla nas ,że możemy płacić przelewem  nie przekraczamy granicy wydatków
Macia26-08-2004 20:58:18   [#03]

Mnie gnębi op

bo podczas ubiegłorocznej kontroli okazało sie że w 2002 r. wydatki na mięso i przetwory przekroczyło kwotę 3000euro. Zalecono wiec stosowanie ustawy o zamów. publicznych. Moim zdaniem niesłusznie bo gdyby policzyć wydatki wg kategorii to by nie przekroczyły . Przecież w kategoriach jest oddzielnie mięso, jego przetwory, drób a policzone zostało łącznie. W styczniu naprodukowałam dokumentów do przetargu i nie zgłosił sie nikt stosowałam wiec zamówienie z wolnej ręki. Teraz temat powraca ale przecież wzrosła kwota progowa do 6000E i jest wspólny słownik zamówień (który nawiasem mówiąc nie wiem jak ugryźć).
mikula26-08-2004 22:43:59   [#04]

Byłam w kwietniu na szkoleniu z zamówien publicznych.Był to temat wiodacy.Powiedziano nam ,że grupuje sie żywnosc na asortymenty.Nie pamiętam jak jest w tym słowniku.Ja akurat na razie nie przekraczam progu 6000 euro w kazdej grupie.Ale powinno sie zakupy dzielić wg.asortymentu-słownika,by w razie kontroli wykazac ,że się nie przekracza tego magicznego progu.Nie wiem jak to robic w przypadku kiedy na fakturze są różne asortymenty.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]