Forum OSKKO - wątek

TEMAT: art. 19 KN- proszę o radę
strony: [ 1 ]
zofijka26-08-2004 13:30:41   [#01]

Mam przyjąc nauczyciela przeniesionego przez OP na pdst. art. 19

Zawieram umowę  na 3 lata, zakładam teczkę akt czy przejmuję teczke z poprzedniej placówki,czy jak? Jescze tego nie przerabiałam. Proszę o radę i z góry dziekuję.

IlDa26-08-2004 15:37:57   [#02]
ja przejmowałam nauczycieli i dzieci. Akta osobowe nauczycieli odbierałam od poprzedniego dyrektora za pisemnym potwierdzeniem. Nie zakłada się nowych teczek akt.
panda26-08-2004 16:02:36   [#03]

Przyjmując nauczyciela z przeniesienia dyrektor przenoszacy występuje jednocześnie o przekazanie akt osobowych. Jak dotąd jest to jedyna sytuacja (jaką sobie przypominam), kiedy akta wędrują za pracownikiem. W pozostałych przypadkach w opinii PIP zakładamy NOWE akta, w których umieszczamy kopie dokumentów dostarczonych przez nauczyciela i dokumentujących np. kwalifikacje i staż pracy.

Tak robię od paru lat (od kiedy szkoła jest zakładem pracy). Widziałm nawet jakiś przepis na tę okoliczność, ale nie przytoczę go w tej chwili.

Podobnie zresztą jest z dziećmi. Zwróćcie uwagę, że uczeń nie przychodzi do nas z arkuszem ocen a co najwyżej jak wystąpimy możemy dostać KOPIĘ tego arkusza.

panda26-08-2004 17:24:39   [#04]

znalazłam

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. Nr 62, poz. 286)

§ 9. W sytuacji określonej w art. 231 Kodeksu pracy albo w odrębnych przepisach przewidujących następstwo prawne nowego pracodawcy w stosunkach pracy nawiązanych przez poprzedniego pracodawcę, dotychczasowy pracodawca jest obowiązany przekazać akta osobowe pracownika oraz pozostałą dokumentację w sprawach związanych z jego stosunkiem pracy pracodawcy przejmującemu tego pracownika.

joszka27-08-2004 19:33:52   [#05]

Pamietajcie o

sprawozdania cząstkowego nauczyciela będącego w trakcie stazu
violka29-08-2004 13:51:35   [#06]

nauczyciel musi mieć ocenę za okres odbytego stażu, aby mógł kontynuować staż w następnej szkole

inaczej musi zaczynać staż od nowa

zofijka29-08-2004 14:31:42   [#07]
bardzo dziękuję za pomoc i odzew, pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]