Forum OSKKO - wątek

TEMAT: po nowemu fundusz dla nauczycieli???
strony: [ 1 ]
Renatka26-08-2004 12:04:22   [#01]

czy to prawda ,że od nowego roku naliczamy po nowemu fundusz socjalny dla nauczycieli ,podstawę nie stanowią już wynagrodzenia tylko trzeba wyliczać z 110% kwoty bazowej określonej dla pracowników sfery budżetowej

jeżeli ktoś zmagał się z tym problemem proszę o informacje co i jak.

bea6626-08-2004 14:03:51   [#02]
tak;
podstawą naliczania funduszu jest liczba nauczycieli w przeliczeniu na pełne etaty, pomnożona przez 110% kwoty bazowej, określanej dla pracowników państwowej sfery budżetowej, ustalanej corocznie w ustawie budżetowej;
Basik26-08-2004 14:31:51   [#03]
art.53 ust.1 KN
krystyna26-08-2004 18:57:03   [#04]

Wyjaśnienie z wczorajszej Gazety Prawnej:

"Czy sposób ustalania corocznego odpisu na ZFŚS pozostaje bez zmian?

– Nie. Sposób ustalania wysokości corocznego odpisu na ZFŚS ulega zmianie (art. 53 ust. 1 Karty Nauczyciela). Dla nauczycieli będzie się dokonywało corocznie odpisu na ZFŚS w wysokości ustalanej jako iloczyn planowanej, przeciętnej w danym roku kalendarzowym, liczby nauczycieli zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze zajęć (po przeliczeniu na pełny wymiar zajęć), skorygowanej w końcu roku do faktycznej przeciętnej liczby zatrudnionych nauczycieli (po przeliczeniu na pełny wymiar zajęć) i 110 proc. kwoty bazowej, określanej dla pracowników państwowej sfery budżetowej na podstawie art. 5 pkt 1 lit. a) i art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy z 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, ustalanej corocznie w ustawie budżetowej.

Wzrost wysokości środków przeznaczanych na cele socjalne będzie wówczas odpowiadać wzrostowi średniorocznego wskaźnika wynagrodzeń. Na wielkość tego odpisu nie będzie natomiast wpływać awans zawodowy nauczycieli, skutkujący znacznym wzrostem płacy."

Renatka26-08-2004 20:54:37   [#05]
a gdzie znajdę to wynagrodzenie próbowałam w ustawach ale mówi się ozałączniku a go brak może ktoś ma podstwaę prawną aktualną
rena27-08-2004 19:41:06   [#06]

Fundusz ZFŚS emerytów

Proszę, podzielcie się informacjami - bo nie wiem  - jak jest naliczany odpis dla szkoły, w której z ZFŚS korzystają emeryci. Czy emeryt administracji, który pracował w  mojej szkole na 1/2 etatu i w sąsiedniej szkole też na pół to jego fundusz też spływa po połowie ?                                                I jeszcze podzielcie się wiedzą na temat udzielania pożyczek mieszkaniowych z ZFŚS właśnie dla takich emerytów - pół czy całą kwotę ? Wiem, że tak jak w regulaminie (tak mam a Pani nie chce przyjąć do wiadomości - u mnie chce całość i w sąsiedniej szkole też). Więc korzysta podwójnie. Pozdrawiam.

wiktor29-08-2004 22:14:38   [#07]
Nie wszystko ustala się ustawą. Dużo należy uregulować w wewnątrzszkolnych regulaminach. To też źródło prawa. Tego typu sprawy należy więc jednoznacznie określić w regulaminie funduszu.
Gaba29-08-2004 22:23:42   [#08]

ten fundusz jest nie roszczeniowy, możesz nie przydzielic nawet tego pół i nie ta pani nie wskóra. to przykre, co piszesz i jakoś tak teżniefajnie brzmią moje słowa.

Jak już skorzystała z jednego, to...

Konto zapomniane30-08-2004 17:50:09   [#09]
W mojej szkole były inne przypadki, panie emerytki (nie jedna), które otrzymały pożyczki z funduszu postanowiły nie spłacać, dopiero po śilnych interwencjach żyrantów panie postanowiły spłacić. To działo się dwa lata temu, ale w tym roku sytuacja się powtórzyła, panie emerytki wzięły pożyczki i nie spłacają.Komisja od socjalnego postanowiła, że umieści w regulaminie zapis, że jeżeli ktoś korzystał z pożyczki i nie spłacił w terminie będzie miał rok ,,karencji" czyli przez rok nie będzie mógł korzystać z pożyczek.Zastanawiam się tylko nad tym czy to jest zgodne z prawem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]