Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje raz jeszcze
strony: [ 1 ]
Nionka26-08-2004 11:59:22   [#01]

Wiem, wiem, było już tyle razy, ale muszę się upewnić:

Przypadek1.

Magister mianowany, kierunek -pedagogika, specjalność - wczesna edukacja, studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki.

Czy może w gimnazjum prowadzić zajęcia rewalidacyjne (nauczanie indywidualne) z uczniem upośledzonym umysłowo w stopniu lekkim?

Jak mam takiego nauczyciela zatrudnić - przez mianowanie czy na umowę o pracę na czas okreslony(orzeczenie o indywidualnym nauczaniu jest tylko na rok). Etat by był, bo jest dwoje takich dzieci.

Przypadek 2.

Magister, kierunek - pedagogika, specjalność - edukacja wczesnoszkolna, studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa z edukacją czytelniczo- medialną, pierwsza praca w szkole

Czy mogę go zatrudnić w gimnazjum jako nauczyciela bibliotekarza, czy może rozpocząć staż na kontraktowego?

Czytam to rozporządzenie o kwalifikacjach i mam coraz więcej wątpliwości. Pomóżcie mi, proszę, bo kazdy co innego mówi.

IlDa26-08-2004 15:42:23   [#02]
Tak jak napisałaś - każdy mówi co innego, ale jeżeli osoba skończyła studia podyplomowe lub kurs, który nadaje KWALIFIKACJE do pracy w bibliotece to może pracować jako nauczyciel bibliotekarz w gim.
panda26-08-2004 15:56:13   [#03]

przypadki

Przypadek 1.

Jeśli ma kwalifikacje do oligofreno... to może. Jednak nie zatrudniłabym przez mianowanie, bo nie spełniam warunku zapewnienia pracy na czas nieokreślony. Zatem tylko umowa o pracę na okres 1 roku.

Przypadek 2.

Ma kwalifikacje. Zatem można zatrudnić i ma prawo odbyć staż.

Nionka26-08-2004 22:03:08   [#04]

Dzięki wszystkim! Dobrze, że mam kogo się zapytać...

A moje wątpliwości wzięły się stąd, że opisany przeze mnie n-l bibliotekarz starał się o pracę w szkole ponadgimnazjalnej. Nie zatrudniono go, bo dyrektor odczytał rozporządzenie w ten sposób, że "musi miec kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły" (czyli byc np. polonistą albo wuefistą) oraz dodatkowo studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa. Dla mnie to jakaś bzdura, bo to znaczy, że gdyby skończył podyplomowe np. z matematyki, to mógłby uczyc tego przedmiotu własciwie wszędzie, ale żeby pracowac w bibliotece, musiałby skończyc jeszcze jakiś, obojętnie jaki kierunek, byleby tylko był to przedmiot nauczany w danym typie szkoły.

Wiem, że to jakies takie pokręcone ...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]