Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje-nauczyciel rehabilitant ruchu
strony: [ 1 ]
ewa4525-08-2004 20:40:33   [#01]

witam. czytam forum od kilku dni i cieszę sie że znalazłam Was. Już parę problemów pomogliscie mi rozwiązać. Ale mam jeszcze jeden i do tej pory nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Jestem dyrektorem przedszkola integracyjnego. mamy etat rehabilitanta ruchu. jakie kwalifikacje powinien posiadać? nie prowadzi zajęć dydaktyczno-wychowawczych.czy muszą byc studia wyższe, czy wystarczy Studium Medyczne, czy musi mieć przygotowanie pedagogiczne ogólne czy wychowanie przedszkolne. niestety to stanowisko nie jest ujęte w rozporzadzeniu MENiS.

Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

Alfred25-08-2004 21:33:35   [#02]

Jesteś dyrektorem przedszkola integracyjnego. Statut na pewno określa rodzaj stanowisk pedagogicznych i niepedagogicznych, jakie mogą być utworzone w Twoim przedszkolu. Być może określa również tygodniowy wymiar.

Art.42, ust.7, pkt. 3 KN mówi, że:
Organ prowadzący szkołę lub placówkę po uzyskaniu opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny określa:
tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli szkół nie wymienionych w ust. 3.

Decyzję podejmuje organ prowadzący. W mojej szkole tygodniowe pensum rehabilitanta, pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy, psychologa wynosi 25. Rehablitant jest mgr. rehabilitacji z pp.

Kajka25-08-2004 21:48:46   [#03]
W naszym przedszkolu integracyjnym wcale nie mamy nauczyciela rehabilitanta, tylko zatrudnioną rehabilitantkę na umowe, na godziny. Nie każdy rehabilitant chce się bawić w procedury awansowe a początkowo można mu płacić tylko jak stażyście. Bardziej się opłaca (rehabailitantowi nie OP) zatrudnienie na umowe. no chyba, że znajdziesz chętnego to wtedy musi mieć pp a to daje na ogół podyplomówka, nie wiem czy są jeszcze gdzieś kursy dające uprawnienia pedagfogiczne.
orlik25-08-2004 22:28:45   [#04]

Mam rehabilitanta ruchowego w swoim przedszkolu  integracyjnym zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy - 20 godzin tygodniowo. Rehabilitant ruchowy musi mieć skończone studia wyższe o kierunku- rehabilitacja i powinien skończyć studia podyplomowe o kierunku wychowanie przedszkolne. Jeżeli nie skończy kierunku związanego z przedszkolem nie może ubiegać się o kolejny stopień awansu zawodowego. 

Ponieważ mój jest zatrudniony od 1998 roku dostał w 2000 r. akt nadania ( z mocy prawa) nauczyciela kontraktowego i z takiego pułapu jest płacony.

ewa4527-08-2004 17:53:29   [#05]

dziki za odpowiedzi. dopiero teraz usiadłam do komputera-nie myslałam,że kogokolwiek zainteresuje moje pytanie,mój problem.Jeszcze raz dzięki.

Alfred-mam w statucie etat rehabilitanta.OP okreslił 22 godziny tygodniowo.

Z waszych odpowiedzi wynika ,że musi mieć bezwzglęnie mgr i pp.

Kajka-masz rację, że rehabilitanci nie chcą sie dokształcać z pedagogiki wolą iść w swoim kierunku. ale jeżeli na umowę o pracę to w jakim wymiarze godzinowym i jakim uposazeniu, pod jaki resortem wtedy są -służby zdrowia?

Kajka27-08-2004 20:30:13   [#06]
Nasz rehabilitant jest z firmy zajmującej się rehabilitacją dzieci, prowadzą poza tym u nas zajęcia korekcyjne (opłacane przez rodziców) a nasze OP zgodziło się na 1/2 etatu wymiaru przedszkolnego czyli 12,5 godziny (ostatnio wywojowaliśmy 15 godzin czyli przeliczając 3/5 etetu).
ewa4527-08-2004 20:47:57   [#07]

dzięki - poprzednie "dziki" wybiegło z lasu - mieszkam w lesie,w leśniczówce. zwierzęta te są więc mi bliskie. ha,ha

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]