Forum OSKKO - wątek

TEMAT: internet bez kabla
strony: [ 1 ]
gtz25-08-2004 19:17:18   [#01]

witam !!

Pomóżcie proszę!!! mam zamiar ustawić na dachu szkoły antenę przekaźnikową do inernetu (podobno ma mieć przekaz z szybkością 2MBit na sek.- jest to dużo czy mało?). Jakie dokumentami i zaswiadczeniami musi okazać sie firma, która to montuje? Czy nie ma niebezpieczeństwa negatywnego wpływu działania takiej anteny przkaźnikowej na zdrowie uczniów i wychowanków? Gra jest o tyle warta swieczki, ze internet (stałe łącze) miałbym za darmo!!!

prosze o pomoc!

gtz

Żaczek25-08-2004 22:52:11   [#02]

Bierz..

.. jak dają. 2MBit/s to sporo. Wpływu anteny się nie obawiaj, występują tu niewielkie moce.
józefinaw25-08-2004 23:29:47   [#03]
O rany ! za darmo? Proszę o szczegóły, błagam
joszka25-08-2004 23:47:24   [#04]

Nic za darmo

antenka będzie działała dla całego osiedla.Postawionna samodzielnie pewnie wymaga zgody nadzoru budowlanego z powiatu a tak byc może nikt się nie dowie.Swego czasu rediowcy szaleli na kakademikach z n\antenami nadawczymi -radiowymi bo na zwykłych domach nikt nie wyrazał zgody (podobno nawet żelazko włączone do sieci "grało"
Pa Sta26-08-2004 01:50:16   [#05]
A te 2 Mbps to szybkość dostępu do internetu, czy raczej do jakiejś sieci lokalnej ?? bo jeśli do sieci to raczej niewiele no i warto wiedzieć jakie jest potem wyjście do internetu, ilu użytkowników itp., i co ewentualnie gwarantuje firma. Jeśli bezpośrednio do internetu to już całkiem sporo.
Dzisiaj miałem okazję usiąść przy stanowisku podpiętym radiówką z prędkością 11 Mbps (do sieci z łączem SDI) - widać dużo wolniejszą pracę niż ze zwykłego kabelka (nawet na karcie 10 Mbps),
Co do przepisów prawa to dla sieci bezprzewodowych pracujących w paśmie 2,4 GHz zezwolenie radiowe nie jest konieczne. (http://www.infor.pl/dzienniki_ustaw/dzienniki_ustaw/2002/Dz_U_138_2002/5.htm)
Basia D26-08-2004 05:48:18   [#06]
jakie to firmy , gdzie szukać? u nas nie ma możliwości technicznych na to aby telekomunikacja załatwił stałe łącze dlatego jestem zainteresowana

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]