Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jeszcze raz awans - Uprawnienia
strony: [ 1 ]
Jolka N25-08-2004 11:23:36   [#01]
Czy kwalifikacje do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej (ukończony kurs kwalifikacyjny) powinny byc wpisane do aktu nadania stopnia awansu zawodowego?
Mam akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego w którym pisze tylko, że posiadam kwalifikacje wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym-kierunek pedagogika wczesnoszkolna
i mogę być zatrudniona w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Ewa z Rz25-08-2004 12:01:45   [#02]

w akcie nadania stopnia

Nie powinno byc wpisanych żadnych kwalifikacji!

W akcie tym wpisuje się tylko i wyłącznie POZIOM wykształcenia n-la.

Zatem powinnaś mieć napisane, że masz wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym  ... TYLE! ani litery więcej!

Jolka N25-08-2004 12:34:00   [#03]
Dzięki Ewo!
Zapytałam, bo moja nauczycielka po kursie "Prawne i merytoryczne aspekty awansu zawodowego nauczycieli" zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadry Oświatowej "Awans" w Lublinie, który prowadziła Pani ekspert z komisji kwalifikacyjnych przyniosła takie wiadomości i domaga się wpisu, bo podobno bez niego nie będą się liczyć dodatkowe kwalifikacje.
Ewa z Rz25-08-2004 19:22:41   [#04]

kwalifikacje n-la

dokumentuje się za pomocą świadectw i dyplomów, a nie aktu nadania stopnia awansu zawodowego.
panda26-08-2004 16:42:43   [#05]

faktycznie

Akt awansu nie zawiera już informacji o specjalnościach. Prawda jest jednak taka, że pierwsze akty zawierały a ludzie w międzyczasie robili następne fakultety. Co z tym, jeśli w sposób istotny zmieniały ich kwalifikacje (np. z pracy w przedszkolu do szkoły gimnazjalnej)? Czy komuś wymieniono akt?
Ewa z Rz26-08-2004 22:43:46   [#06]

prawda jest taka, że...

również pierwsze akty nie powinny zawierać tych informacji, zatem, jako nieprwaidłowe (nigdy nie były prawidłowe!) podlegają wymianie na wniosek n-la.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]