Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uprawnienia emerytalne a urlop dla poratowania zdrowia
strony: [ 1 ]
Uśka24-08-2004 16:40:05   [#01]

Proszę o Wasze opinie czy nauczyciel, który ma ponad 30 lat pracy jako nauczyciel w tym ponad 20 lat " z kredą" -a zatem uzyskal już  uprawnienia emerytalne w myśl przepisów , które będą obowiązywaly już 31 sierpnia może iść na urlop dla poratowania zdrowia?

Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nie przekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.

Paweł Sypek25-08-2004 16:13:45   [#02]

Bardzo ważne

to dla mnie. Wiem, że różne były interpretacje wcześniej. Czy wobec nowelizacji z dniem 1 września 2004 nauczyciel z ukończonymi 30 latami pracy może iść na urlop dla poratowania zdrowia? Założenie jest jeszcze takie, że zaświadczenie o prawie do tego urlopu dyrektor wydawał jeszcze pod "starą" ustawą i również wtedy datowane jest orzeczenie lekarskie.
udanka25-08-2004 16:20:23   [#03]

Ten artykuł brzmi tak samo jak poprzednio.

Dowiadywałam sie u różnych źródeł i u dużej wiekszości panuje opinia, iż 20 lat z kredą w ręku i 30 lat pracy to przywilej, a nie mus. W zwiazku z tym może iść.

Paweł Sypek25-08-2004 16:32:52   [#04]

A czy jest dostępna

interpretacja taka właśnie na piśmie?
Macia25-08-2004 16:41:46   [#05]

Dzisiaj

taką interpretacje jak udanka przedstawił nam na naradzie kurator
udanka25-08-2004 17:28:01   [#06]

U nas niestety oficjalnie nikt tego nie powiedizał.

Ale jest ona dla mnie przekonywujaca i sama udzielam 2 takich urlopw.

Natomiast jeden z nauczycieli konsultował to z prawinkami ze ZZ - i również otrzymał taką samą odpowiedź.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]