Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak przekonać dyrektora, czyli jaka jest podstawa prawna?
strony: [ 1 ]
Renata24-08-2004 13:53:23   [#01]

Proszę o informacje na temat przepisów mówiących o możliwości udzielenia nauczycielowi urlopu szkoleniowego przez dyrektora szkoły związany z wyjazdem na konferencję.

Konkretnie chodzi o nauczyciela informatyki na wyjazd na Konferencję "Informatyka w szkole" i 4 dni urlopu.
Dyrektor umożliwia tylko urlop bezpłatny. Jakie są szanse na urlop szkoleniowy? Podpowiedzcie proszę, mam koleżankę, która potrzebuje konkretnej rady, sugestii. S();

janzg24-08-2004 14:28:48   [#02]

"Dyrektor umożliwia tylko urlop bezpłatny. Jakie są szanse na urlop szkoleniowy?..."

moim zdaniem w takiej sytuacji szanse są żadne :-(

Marek Pleśniar24-08-2004 14:33:29   [#03]

dyrektor ma prawo udzielić tego urlopu

a więc jesli nie chce to nie udzieli

Renata24-08-2004 14:37:40   [#04]

Nie ma szans dlatego, że chce udzielić urlopu bezpłatnego?

A jeśli da się przekonać?

Nauczyciel jest osobą bardzo zaangażowaną czynnie w sprawy konferencji, ma rekomendację ze stowarzyszenia, no domyślacie się którego... Pomóżcie proszę rozwikłać problem.

Marek Pleśniar24-08-2004 14:40:03   [#05]

Renatka, jesli takie jak tu uczyniłaś przekonywanie nie skutkuje to nie wiem jakie poskutkuje

no jechać chce człek na konferencję doskonalącą kadrę informatyczną, działa - przecież w wymaganiach awansowych jest by nauczyciel działał, a nie siedział i nic nie robił:-)

powiedzcie to

i przytoczcie wymagania awansowe

:-)

janzg24-08-2004 14:40:46   [#06]
przekonywać zawsze warto
Renata24-08-2004 14:52:13   [#07]

no dobrze, dobrze.. ja wszystko rozumiem... :)

tyle, że awans jest świeżuteńki..;) nauczyciel dyplomowany

to .. jak awans jest, to urlopu już nie ma? Hę???

a jakoś jeszcze dodatkowo przekonać:)

znam osobę, wiem, że jutro chce spróbować właśnie przekonywać... wiem, że zrobi to z klasą, ale potrzebuje mieć konkrety:)

Renata24-08-2004 14:54:06   [#08]
acha, dopiszę, że ja otrzymałam od swojego urlop szkoleniowy.. i bardzo mi było dziś milo z tego powodu:) więc nie o mnie chodzi..;)
Marek Pleśniar24-08-2004 14:58:18   [#09]

noo to co innego

nauczyciel dyplomowany powinien innym nauczycielom dawac przykład zaangażowaniem i działanoscią;-)

a poważniej. Ten sam nauczyciel dyplomowany powinien brać udział w takich inicjatywach jak konferencja informatyczna - ale pod warunkiemże to jest korzystne dla placówki - np przynosi korzyść w postaci przekazania po powrocie gronu nabytej wiedzy, reprezentowania szkoły itp

tak przynajmniej uważam. Może ten kolega nie umiał jakoś tego naświetlić?

Pielachowski na wykładach mawiał: jak byłem dyrektorem a mój nauczyciel jechał na szkolenie to potem czekała go rozmowa ze mną. Sadzałem go i mówiłem - no to, panie kolego, niech pan opowiada czego się nauczył:-)

Renata24-08-2004 15:12:54   [#10]

no znów ok...

ale jeśli moja koleżanka (nie kolega;) ) inicjowała już konferencje w swojej szkole i to całkiem pokaźne... - po tej, zaproponować następną, trzecią? Wszak można także, ale czy szkoła to przetrzyma, bo moja koleżanka na pewno!:)

Marek Pleśniar24-08-2004 15:20:54   [#11]
aha:-))
Renata24-08-2004 15:38:17   [#12]

opisana sytuacja z czymś mi się kojarzy, ale pozwólcie, że zachowam to dla siebie..

Często tu na forum piszemy o problemach awansowych nauczycieli. Bardzo często jesteśmy przekonani co do papierowej formy tegoż. Nierzadko mówi się, że nauczyciele po awansie no... "siadają"...

Ale zdarzają się i przypadki inne. Nauczyciel jest z pasją, awans był jednym z kroków, chce angażować się nadal...

Okazuje się, że gdzieś to w pewnym momencie zaczyna przeszkadzać... A wtedy zaczynają się schody, małe, malutkie schody, takie progi i bariery... Tak by zatrzymać kogoś w drodze, bo a nóż... No właśnie, co a nóż?

Wtedy nauczyciel czuje się jak taki ptaszek w klatce... ale to już inna historia..:)

Czy mogę jakoś pomóc jeszcze swojej koleżance, wracam do pytania - czy ma jakieś podstawy prawne na które mogłaby się powołać w rozmowie?

beera24-08-2004 16:07:42   [#13]

często prozaicznie

chodzi o pieniądze

4 dni szkoleniowego dla jednego n-la to dodatkowo 4 dni zastępstw 100% platnych dla innych.

Renata24-08-2004 16:23:27   [#14]
to gryzę się w język... trzeba koleżance doradzić - skorzystaj ze zwolnienia...:( tylko czemu taka rada, gdzie i dodatkowo muszę się tu i sama podłożyć, bo przecież to byłoby kłamstwem...
janzg24-08-2004 17:06:05   [#15]

to gryzę się w język... trzeba koleżance doradzić - skorzystaj ze zwolnienia...:(

a jak dyrektor poprosi ZUS o skontrolowanie koleżanki? bez gryzienia się w język.....

beera24-08-2004 17:06:54   [#16]

hm...

rozważalabym bezplatny

Nie wiem jaki uklad ma koleżanka w pracy.
Zakladam najgorsze

 
- n-lka pójdzie na zwolnienie, jednoczesnie uczestniczy w konferencji.

Dyrektor chce jej zrobić "kuku"


 ZUS może się uruchomić w takiej sytuacji.

Renatko- Tobie radzę- nie radź :-)))))
 zawsze potem na czlowieka spada część odpowiedzialności:-)

beera24-08-2004 17:07:49   [#17]

o wlaśnie

w tym samym czasie:-)
Renata24-08-2004 17:13:45   [#18]

przecież piszę - gryzę się w język... jakbym wyglądała z różowym ryjkiem, nawet tak uroczym? ;)))

dzięki Wam za wszystkie rady... koleżanka nas tu cały czas czyta i wybrała już - jeśli nie nastąpi zmiana stanowiska, skorzysta z tego bezpłatnego:) no cóż.. takie życie:)

Gaba24-08-2004 17:15:07   [#19]

ZUS...

- nie uruchomi, bo wróci po... i odda, ale nie da rady przedstawic papaira z konferencji, nie?

- miałam razm taka sytuacje, gdzie błagało nawet kuratorium, nie i nie p. dyrektor nie była zainteresowana... (mam jednak teraz papiery miedzynarodowe, wzięłam jakies takie coś dziwnego)

- dziś - nauczycielka oszukła wiceszefową, że zezwoliłam na wyjazd za granicę, od dwóch mam obiecanki, że przeskzoli - nic od niej nie chcę już, prosic nie będę, puścić nie puszczę, nie sobie robi co chce.

 

Ale Renatkowej dziewczyny szkoda - wszytsko bowiem zalezy od konkretnych ludzi.

janzg24-08-2004 17:22:57   [#20]
mi się wydaje, że nawet dyrektor "twardziel" da się ugadać - ale trzeba przedstawić mu jakieś konkretne propozycje rozwiązania przepadających zajęć. Może koledzy i koleżanki z pracy w to by zaangażować. Ja zawsze jestem otwarty na propozycje nauczycieli, ale na żądania jestem głuchy.
Renata30-08-2004 23:11:32   [#21]

Jak iskierki dobrej energii rozsiane po naszej krainie..;)

Kochani, jeszcze raz dziękuję w imieniu mojej koleżanki za wszystkie podpowiedzi...

Dyrekcja zmieniła stanowisko i koleżanka otrzymała urlop szkoleniowy.:)

Jesteście jak te iskierki... Czasem wystarczy zwyczajnie porozmawiać, nabrać pewności... Fajnie być wśród Was.:) Dzięki.

Marek Pleśniar30-08-2004 23:13:42   [#22]

o! zaiskrzyło?

:-)

Renata30-08-2004 23:19:09   [#23]

i uniosło, to co dobre:)

zgredek30-08-2004 23:19:57   [#24]
wyobraziłam sobie własnie Marka na niebie, późną, bezchmurną nocą - jako tę gwiazdeczkę, niby malutką, a jaką wielką;-)
Renata30-08-2004 23:22:57   [#25]
;)
Majka30-08-2004 23:51:17   [#26]
W oplu :))
Marek Pleśniar31-08-2004 05:55:52   [#27]
łobuzy!!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]