Forum OSKKO - wątek

TEMAT: o zasiłku na zagospodarowanie raz jeszcze ;-)
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane23-08-2004 10:23:38   [#01]
W zeszłym roku pracowałam w 2 szkołach, w każdej z nich w wymiarze 1/2 etatu.Była to moja pierwsza praca zawodowa. Obecnie dyrekcja jednej z tych placówek zaproponowała mi pracę w pełnym wymiarze godzin. Do tej pory nie składałam wniosku o zasiłek więc zamierzam sie o niego ubiegać. Szkoła w której obecnie będe pracować jako nauczyciel kontraktowy (w czerwcu obroniłam staż) nie jest za bogatą placówką, czy w związku z tym może mi nie wypłacić zasiłku? Od czego to zależy? Prosze o pomoc.
ewa bergtraum23-08-2004 16:42:33   [#02]

zasiłek na zagospodarowanie

O zasiłku w znowelizowanej Karcie nauczyciela:

"Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku."

Zamożność szkoły nie ma tu nic do rzeczy. Szkoła, którą wskażesz jako podstawowe miejsce pracy, ma obowiązek wypłacić Ci go.

Konto zapomniane23-08-2004 16:54:02   [#03]
Pani Ewo serdecznie dziękuje za odpowiedź!
krystyna23-08-2004 18:18:17   [#04]
z tym, że tak od razu mogą nie wypłacić, ale poczekać do nowego roku budżetowego i dać Gosi (?) należną Jej kasę po 1 I 2005r.
gera23-08-2004 23:57:14   [#05]
To się może opłacić. Może dadzą więcej kasy, bo podstawa będzie korzystniejsza

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]