Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Motywacyjny po zdrowotnym
strony: [ 1 ]
Macia22-08-2004 17:13:49   [#01]
Tak sie zastanawiam czy n-lowi powracajacemu do pracy po rocznym urlopie dla poratowania zdrowia powinnam przyznac dodatek motywacyjny czy musi przepracowac jakiś czas? Nic nie mam na ten temat w regulaminie oprac. przez OP ale przeciez praktycznie jest to dodatek za przepracowany rok. Choc z drugiej strony znam prace n-la z poprzednuch lat ale nie wiem czy nie zastopuje jesli dam mu na wyrost. Jak sobie radzicie z takim fantem?
zgredek22-08-2004 17:16:18   [#02]
macia nie zastanawiaj sie - nie przyznawaj - popracuje to dostanie

właśnie już tydzień myślę, jak to zorganizować, coby motywacyjny dawać co miesiąc
krystyna22-08-2004 17:40:16   [#03]

maciu,

ten i wiele innych przypadków przyznawania dodatków motywacyjnych i ich różnicowania powinien uwzględniać "Regulamin przyznawania dodatków motywacyjnych" - warto go mieć !

Janusz Pawłowski22-08-2004 17:51:53   [#04]

Że regulamin przyznawania dodatków motywacyjnych trzeba mieć to wiadomo - wymagają tego OP.

Ale, czy warto ... i jakie w nim zapisy powinny się znaleźć - tu już można dyskutować.
Należy pamiętać, że to jest regulamin, który w wielu wypadkach wiąże dyrektorowi ręce.

Bo jaki zapis umieścicie na okoliczność przyznawania dodatków motywacyjnych powracającym z urlopu zdrowotnego?
Że nie należy im się od razu?
Tak?
A jak wróci z urlopu zdrowotnego "nauczyciel lokomotywa", o którym wiadomo, że jak tylko wróci, to zorganizuje dziesiątki imprez różnych i innych konkursów?
To co? Nie przyznacie, bo żeście sobie sami taki regulmain ułożyli?

Powiem tak - według mnie regulamin przyznawania dodatków motywacyjnych powinien być taki:
1. Dodatki motywacyjne przyznaje i odbiera dyrektor według własnego widzijemusię.

balukas22-08-2004 17:53:10   [#05]

zgredku

zastawisz na siebie pułapkę przyznając dodatek co miesiąc - jeszcze nie "ochłoniesz" po jednym, a juz będziesz musiała zastanawiać się nad następnym - przecież księgowość musi wiedzieć wcześniej bo przygotowuje listy płac. To po pierwsze, a po drugie - nam OP ustalił, że dodatek ten może być przyznawany na okres nie krótszy niż 3m. i nie dłuższy niż 0,5 roku. Z doświadczenia wiem, że okres 3-mies. jest względnie dobry, ale czas za szybko płynie, a roboty innej dość. Poza tym - regulamin trza mieć - to pomoże i tobie, i sytuacja będzie zdrowsza. Chociaż to i tak niewielkie pieniądze. A z N. wracającym z urlopu - popieram; wypoczęty, chyba ozdrowiony, na zasługi niech popracuje, wszak inni też się nie lenią.
balukas22-08-2004 18:00:49   [#06]
u nas pula środków do podziału na dodatki jest co rusz to mniejsza i tak naprawdę to zawsze mam największy kłopot  z wice, bo to ona jest przeważnie tą lokomotywą, więc jak siadamy w zespole kierowniczym (tak sobie ustaliłam, żeby mieć w pokoju nauczycielskim tzw. święty spokój), to po przyznaniu niektórym najniższego (bo nie wolno dać mniej niż 4%, chociaż płacimy kwotowo - absurd :-((( , następnie "z urzędu" przewodniczącym zespołów - to dla wice zostają resztki, zeby nie powiedzieć "ochłapy"
zgredek22-08-2004 18:01:19   [#07]
regulamin Januszowy to mi się podoba najbardziej

a gdyby to było proste (to przyznawanie na miesiąc) to nie myślałabym nad tym od tygodnia (akurat z księgowością to nie mam problemu - problem z papiórami)

i napisam własnie, że organizacyjnie mam problem, bo jesli o mnie chodzi - to mogę co dzień (no co drugi ewentualnie) te motywacyjne przyznawać;-)
zgredek22-08-2004 18:02:58   [#08]
balukas - a dlaczego kwotowo to absurd?
Janusz Pawłowski22-08-2004 18:04:22   [#09]

Hm ...

Motywuje się człowieka do pracy - aby zwiększył swą wydajność, albo przynajmnije utrzymał ją na wysokim poziomie w przyszłości.
Czyli - motywuje się do czegoś, co dopiero nastąpi.
I wydaje mi się, że takim celom powinny służyć dodatki motywacyjne.

Od uznawania zasług dokonanych - są nagrody - w tym nagroda dyrektora.
Chyba warto rozróżniać te dwa pojęcia: motywowanie i nagradzanie.

Oczywiscie nagradzając zwykle motywujemy.
Ale niekoniecznie motywując nagradzamy.

AnJa22-08-2004 18:14:51   [#10]
No i chyba taka jest mniej więcej intencja ustawodawcy - dał delegację organowi do ustalenia stawk i regulaminu.

Na razie takich przypadków nie miałem, więc pewnie teoretyzuje, ale uważam , że w granicach i z poszanowaniem prawa stanowionego przez państwo pracodawca(nawet w szkole) ma prawo:
-  przyjąc na wolne miejsce pracy wybraną przez siebie spośród zgłaszających się osobę,
- zdecydować samodzielnie kogo zwolni spośród nauczycieli konkretnego przedmiotu w przypadku zmian organizacyjnych,
- przyznać komu chce i w jakiej wysokości dodatek motywacyjny,
- dać nagrodę.

Po kiego tu regulaminy - nie wiem.
balukas22-08-2004 18:23:23   [#11]
absurd nie dlatego, że kwotowo, ale dlatego że nie mniej niż 4%, ale w zarzadzeniu ma być wyłącznie kwota. Problem zaczyna się także po wdrożeniu podwyżek - za tym idzie zmiana dodatku, a środków nie przybywa, więc komuś - co? trzeba albo zabrać, albo zmniejszyć. A tak w ogóle to jaka to motywacja za niecałe 50zł? Chociaż jak jest to źle, bo mało, a jak zabierzesz, to niemal obraza...
zgredek22-08-2004 18:28:04   [#12]
ale, ale, ale

to też mi się podoba

najpierw dać, żeby zmotywować

----------

to teraz jeszcze większy problem mam;-)
AnJa22-08-2004 18:55:49   [#13]
No to żebyś za łatwo nie miała:
1. motywujesz dodatkiem.
2.organ zapisał , że na motywacyjne masz np. 4% płacówki, kwotowo - powiedzmy 2000 zł.
3.po odliczeniu woice i szefów zespołów zostaje Ci 1500 zł.
4. nie chcesz sie rozdrabniać - dajesz 10 po średnio 150.
5.zmotywowani zasuwają jak małe samochodziki
6.niezmotywowani chcą być zmotywowowaniu i też zaczynają zasuwać
7. kończy się okres (miesiąc), na który przyznałaś dodatki - co zrobisz?

A pamietaj jeszcze o rezerwie na egzamin dojrzałosci! (technika i zaoczne pewnie masz)
zgredek22-08-2004 19:00:44   [#14]
myśląc o tych miesięcznych - to właśnie o tych egzaminach myślę

bo teraz to ja se płacę, bo mi organ (wspaniały - łubu dubu...) pozwala

ale jakoś tak na przyszłość, to złe przeczucia mam (a one się sprawdzają)

i jak mi to płacenie z regulaminu wyrzucą - to problem se będę miała jak płacić

a tak to jakoś może tym motywacyjnym bym se...?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]