Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co w takiej sytuacji?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane21-08-2004 15:11:34   [#01]

W mojej szkole od wrzesnia jest nowa "dyrekcja",konkurs odbył się w czerwcu.Nowy dyrektor jest specjalistą w przedmiocie, którego ja uczę w tej szkole/język obcy w wymiarze 12h/Limit godz dyrektora w naszej szkole 8.Jestem zatrudniony na czas nieokreślony i jest to moje drugie miejsce pracy.Pełny etat mam w innej szkole.Nie wiem czego się spodziewać w tej sytuacji-co mówią przepisy?Czy dalej tam bedę pracować-kto mi wyjaśni moją sytuację,dzięki gorące i pozdrawiam-Tom

Jolanta Szuchta21-08-2004 17:03:03   [#02]

Nie bardzo rozumiem

o co chodzi?czy po prostu boisz sie że Pani dyrektor będzie chciala Twoje godziny?Czy jest tych godzin 10 dyrektora i 12 Twoich czy tylko te Twoje.?

Bo jesli w szkole tylko 12 to ona czegos tez musi uczyc,choć nie wiem jak w tej sytuacji "zrezygnuje " z Ciebie,chyba ze poprosi organ o zwolnienie z prowadzenia zajęć wogole.

gosienka21-08-2004 17:47:03   [#03]
Wiesz Tomasz , Ty właściwie masz pracę na całym etacie, czyli podstawowe źródło utrzymania ......
Ewa z Rz21-08-2004 18:32:08   [#04]

Ale przepisy mówią, że o ile Tomaszowi nie wypowiedziano pracy, to pracuje dalej. Zatem musi dostać wynagrodzenie zgodnie z umową, a skąd wziąć te godziny to zmartwienie dyrka i organu a nie Tomasza - on ma umowę o pracę, która jest podstawą do uzyskania wynagrodzenia i tyle...

I nie ma żadnego znaczenia czy Tomasz jeszcze gdzieś pracuje czy nie. Ani KN, ani KP nie dzieli pracowników na takich co mają jedno miejsce pracy i takich co mają tych miejsc więcej.

Zgodnie z KN, n-lowi zatrudnionemu na czas nieokreślony (obojętnie w jakim wymiarze) w placówce feryjnej można, wypowiedzieć pracę jedynie ze skutkiem na koniec roku szkolnego i można to uczynić najpóźniej do 31 lipca tego roku, w którym się chce stosunek pracy rozwiązać.

Zatem, bez zgody Tomasza, nie można z nim obecnie rozwiązać stosunku pracy w obecnym roku szkolnym (można to zrobić dopiero 31 sierpnia 2005), nie można też pogorszyć jego sytuacji jako pracownika w roku szk. 2004/2005.

Konto zapomniane21-08-2004 19:51:01   [#05]
chodziło mi o interpretacje przepisów,zdaję sobie sprawę,że to ostatni rok-serdeczne dzięki,potrzebowałem potwierdzenia
Gama21-08-2004 23:59:14   [#06]

Ewa z Rz

Ewa jesteś wielka; Twoja znajomość i interpretacja prawa jest niesamowita. Gratuluję i życzę wszystkim tak mądrych dyrektorów. Wiem z forum oskko, ze tutaj jest Was dużo
balukas22-08-2004 09:28:14   [#07]

Jest jeszcze inne rozwiązanie (oczywiście za zgodą obu stron): zmiana (na wypowiedzenie formalne czas minął) warunków pracy i płacy.

Myślę, że dyro poprosi cię Tomku o rozmowę i na pewno zaproponuje takie wyjście (najlepsze z możliwych, bo jak znam życie, nie leży w interesie OP nadmierne ;-) wydawanie pieniędzy), w związku z czym weźmie pewnie także pod uwagę fakt, że nie jest to twoje podstawowe miejsce pracy.

Odezwij się, jak już będziesz coś wiedział. Pozdrawiam.

Konto zapomniane30-08-2004 18:27:57   [#08]

Co w takiej sytuacji?

Dziś juz wszystko jasne- zostaję ,pani dyrektor zwolniona z prowadzenia zajęć dydaktycznych- nie ukrywam,że się cieszę-dziękuję wszystkim za pomoc,a wszczególności Tobie Ewo,sukcesów i radości w pracy życzę wszystkim.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]