Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Możliwość zatrudnienia przez maianowanie
strony: [ 1 ]
Sylwek19-08-2004 20:29:42   [#01]
Jak rozumieć zapis art. 10 KN. Cz mogę nawiązać stosunek pracy  przez mianowanie z nauczycielem, który poaiada np. kwalifikacje do nauczania historii a uzupełnia etat świetlicą nie mając "kwalifikacji". Istnieją możliwości zatrudnienia Go na czas nieokreślony. Moje pytanie. Czy mając kwalifikacje musi być zatrudniony zgodnie z kwalifikacjami w pełnym wymiarze czasu pracy (historia), czy też wystarczy zapewniewnie pełnego etatu?
violka19-08-2004 22:30:29   [#02]
musi być ztrudniony zgodnie z kwalifikacjami na cały etat, nie może uzupełniać świetlicą
Ewa z Rz20-08-2004 20:43:33   [#03]

wystarczy zapewnienie pełnego etatu.

Nauczyciel jest zatrudniony zgodnie z kwalifikacjami, jeśli co najmniej jedną godzinę dydaktyczną ma przydzieloną zgodnie z kwalifikacjami.

Sylwek21-08-2004 13:12:19   [#04]

mianowania

No cóż i dalej mam ten sam klops. Mam dwie rożnie skrajne opinie.
zgredek21-08-2004 15:05:28   [#05]
to ja pod Ewą się podpiszę

i teraz jest 1:2;-)
AnJa21-08-2004 15:14:41   [#06]
Bez uzasadnienia( bo już sporo o tym dyskutowano i każdy przy swoim pozostał) - ale mnie się wydaje, że zgodnie z kwalifikacjami min. 1/2 etatu musi mieć.

A ponieważ nie wiem, ile ten historyk będzie u Ciebie miał, to: 1,5:2,5 :-)
zgredek21-08-2004 15:34:23   [#07]
to teraz dwie skrajne i jedna pośrednia;-)
Ewa z Rz21-08-2004 18:34:21   [#08]

ale te opinie

nie są równoprawne :-))

Moja wynika z faktu, że nie można udowodnić, podając odpowiednie przepisy prawa, ani opinii violki, ani AnJi.

AnJa21-08-2004 19:16:11   [#09]
No! I dlatego u mnie wystarczają 2 godziny:-)

To się schizofrenia chyba nazywa.
violka22-08-2004 10:42:27   [#10]

też przychylam się do opinii Ewy

może sie trochę pośpieszyłam, bo wizytatorka mówiła, że po 2006 nie mozna uzupełniać przedmiotem do którego nie ma się kwalifikacji

czyli nawet obecni będący na całym łatanym etatcie, po 2006 będą mieć ułamek etatu (na te godziny do których mają kwalifikacje) - uzupełnianie pod warunkiem kwalifikacji do tego drugiego przemiotu

to chyba zamyka dyskusję :-))

AnJa22-08-2004 11:16:02   [#11]
Oj, chyba otwiera:-)

Bo ten mityczny rok 2006 wziął się (o ile pamietam) z przepisów wprowadzających reformę oswiaty w 1999 i 2000 roku i dotyczył prawa nauczycieli już mianowanych a nie mających kwalifikacji do pracy  2006 r bez utratu statusu nauczyciela mianowanego.

U nas np. tacy nauczyciele nie moga mieć nadgodzin (tako rzecze KO)

Wprost to chyba  nigdzie ( a jeśli pisze to Ewa, to raczej: na pewno nigdzie) nie zapisano, ile godzin ma mieć nauczyciel z przedmiotu, do którego ma jednoznacznie w dyplomie czy świadectwie kwalifikacje zapisane.

Stąd różnice stanowisk: Ewa uważa, że 1 fizyki i 17 języka polskiego to zatrudnienie zgodnie z kwalifikacjami dla mgr fizyki z pp, ja, że fizyki ma mieć min.9, Twoja wizytatorka, zdaje się, jest zdania, że pd 2006 wyłącznie fizyka. (sorki, swiadomie przejaskrawiłem z doborem przedmiotów).

A przy okazji o kwalifikacjach:
1.nauczyciel mgr, na dyplomie nauki społeczne, na zaświadczeniu  ( takie ze studiów, chyba w 2000 roku niektórzy wystepowali dla ustalenia kwalifikacji): nauki społeczne, specjalność :historia
2.miał grubo ponad 1/2 etatu wos, reszta to historia,
3. przez parę lat doradca wos, uprawnienia egzaminatora maturalnego z wos,
3.plan stażu jako wosowiec, drobne fragmenty historii ,
4.postepowanie awansowe zakończone akceptacją komisji,
5.kurator ma wątpliwości, czy zatrudniony zgodnie z kwalifikacjami (o wos chodzi).
zgredek22-08-2004 17:24:18   [#12]
bo kurator jest od tego, żeby mieć wątpliwości

ja tam ministrem nie jestem ale se swoje zdanie napiszę:

historia ma jak byk?  - ma - zakładam, że pedagogicznie tą historią się specjalizował

zatrudniony jako nauczyciel historii?  - jeśli tak, to niech przestaną się doktoryzować nad brakiem lub nie kwalifikacji, a zaczną się zajmować bardziej ważnym sprawami

a juz nic tak do szału mnie nie doprowadza, jak podważanie kompetencji

dyrektora
komisji
i innych

---------------------

to ja proponuję:

analizę dokumentacji złożonej wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego albo egzaminacyjnego przez nauczyciela,

przeprowadza:

Minister Edukacji Narodowej i Sportu!!!!!!!!
fredi26-08-2004 22:08:27   [#13]
czy mgr czegoś( z uprawnieniami pedagogicznymi) tam i majacy certyfikat CAE musi robić kurs metodyczny z j. angielskiego ?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]