Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop bezpłatny a staż
strony: [ 1 ]
gosienka19-08-2004 16:56:20   [#01]
Nauczyciel , który będzie od września realizował staż na n- la kontraktowego w związku z sytuacją rodzinną musi na okres 3 tygodni wziąc urlop bezpłatny. Coś mi świata , ze ta przerwa miesięczna w stażu może dotyczyć tylko zwolnień lekarskich . Ale możliwe , ze mi źle świta. Mogę mu dać ten urlop czy przepadnie mu ten staż , bo juz się gubię.....
gosienka20-08-2004 00:10:48   [#02]
Podciągam watek do góry bo to dla mnie ważne. Jak ktoś się odezwie to już teraz dziękuję :-))))))
zgredek20-08-2004 00:17:19   [#03]

odezwę się

bo sie tej noweli uczę, to mi wychodzi tak:

"Art. 9d. .

5.W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

---------------------------

nie przejmuj się nawet jak dłużej niż miesiąc na tym bezpłatnym będzie, to przedłuży się staż

tylko, żeby rok nie trwało
gosienka20-08-2004 00:20:29   [#04]
Dzięki zgredek , jesteś wielka , źle świtało , chodziło o urlop wypoczynkowy a nie zwolnienie lekarskie :-)))))
zgredek20-08-2004 00:31:41   [#05]
mała, kurdupel taki
Sylwia Ledwig20-08-2004 09:29:01   [#06]

Zgredek: "... lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, ..."

Gosieńka: "... chodziło o urlop wypoczynkowy a nie zwolnienie lekarskie ..."

chyba coś ni gra?!

gosienka20-08-2004 16:37:21   [#07]
Sylwia - urlop inny niż wypoczynkowy czyli np. bezpłatny. Ten plus ewntualnie nagłe zachorowanie nie powinny trwqać dłuzej niż miesiąc , żeby nie było koniecznosci przedlużenia stazu
Botka09-11-2004 13:50:02   [#08]

jak to rozumieć

nauczycielka wyjeżdża na studia dwa razy w miesiącu na zjazdy trzydniowe. Za każdym razem bierze urlop bezpłatny na piątek. W ciągu roku zbierze się jej około14 dni. Odbywa staż na nauczyciela mianowanego i w związku z tym pytanie czy sumuje się dni nieobecności do odliczenia stażu, czy tak jak:

"Art. 9d. .

5.W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

podpowiedzcie jak to jest.

Botka09-11-2004 13:59:00   [#09]

mam

już coś znalazłam, ale potwierdźcie

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=7430#FBK

Ewa z Rz09-11-2004 18:08:55   [#10]

teraz

sa istotne jedynie nieobecności ciągłe, dłuższe niż miesiąc (30 dni). Wszystkie, krótsze nieobecnoci nie maja jakiegokolwiek wpływu na przebieg stażu, bez wzgledu na to ile ich w sumie będzie.
Botka10-11-2004 18:07:39   [#11]
Dziękuję Ewo za potwierdzenie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]