Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadectwo pracy
strony: [ 1 ]
Atra18-08-2004 21:14:54   [#01]
Mam taki problem,przyszedł pracownik,który kiedys pracowal w mojej szkole i nie dostal świadectwa pracy, teraz do ustalania lat pracy chcialby takie swiadectwo.Co zrobisz, problem polega na tym,że w owym czasie ja nie byłam wtedy dyrektorem ,tylko mój poprzednik.Czy jest przepis zezwalający mi na wystawienie takiego swiadectwa pracy dla pracownika,mimo ze nie byłam wtedy dyrektorem?
AnJa18-08-2004 21:23:47   [#02]
Nie wiem czy jest. przepis.

Ale sam mam takie świadectwo i innym je wydaję(podpisuję znaczy).
Basia D18-08-2004 21:57:39   [#03]
świadectwo wystawia się po rozwiązaniu stosunku pracy 7 dni według informacji jakie uzyskałam w podobnej sytuacji w PIP i radcy obecnie można wystawić zaświadczenie , że pracował
Ewa z Rz19-08-2004 09:40:21   [#04]

jeśli nie było wystawione

świadectwo pracy w terminie na to przewidzianym, to należy je wystawić i to nawet po 20 latach, o ile zostaną przedstawione odpowiednie dowody, bądx pracodawca ma dokumentacje osobową.

Natomiast nie wystawia sie duplikatu świadectwa pracy, jedynie zaświadczenie - ale pracodawca powinien móc wykazać, że świadectwo wystawił a pracownik je odebrał.

Wystawienie świadectwa pracy i dopilnowanie by ono trafiło do pracownika jest obowiązkiem pracodawcy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]