Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy nauczyciel cudzoziemiec może u nas uzyskać mianowanie?
strony: [ 1 ]
Jolka N16-08-2004 20:18:07   [#01]
Czy nauczyciel cudzoziemiec może u nas uzyskać mianowanie? Stopień nauczyciela kontraktowego uzyskał w 2000 roku. Jest to obywatel Litwy.
Ewa z Rz16-08-2004 21:35:13   [#02]

oczywiście, że

może.
Jolka N16-08-2004 21:43:39   [#03]
Proszę o podstawę prawną, bo mój OP twierdzi, że musi mieć obywatelstwo polskie i że po uzyskaniu mianowania musi być zatrudniony przez mianowanie, a przecież cudzoziemiec musi mieć zgodę UW na zatrudnienie, poza tym mój ma pobyt czasowy, a co za tym idzie umowę na czas określony.
Ewa z Rz16-08-2004 21:56:07   [#04]

myślałam, że pytasz o:

stopień awansu zawodowego - nauczyciel mianowany. Ten stopień uzyskać może (dyplomowanego też).

Natomiast w opisanej przez Ciebie sytuacji nie może być zatrudniony na podstawie mianowania. Ale nie dlatego, że jest obywatelem Litwy (wg KN wystarczy, że jest obywatelem państwa UE), ale dlatego że ma umowę na czas określony.

Jolka N17-08-2004 00:08:44   [#05]
Przepraszam, pomyliłam kraje, jest obywatelem Ukrainy.
Znalazłam potwierdzenie Twojego wyjaśnienia w KN:
"5a. Stosunek pracy nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym:

1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;

2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w czasie trwania umowy o pracę zostały spełnione warunki, o których mowa w ust. 5.
AnJa17-08-2004 09:17:45   [#06]

Coś podobnego. A podstawa ta sama.

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=3277&st=1

Konto zapomniane17-08-2004 10:40:16   [#07]
W ty roku moja nauczycielka angielskiego (Ukraina) uzyskała tytuł nauczyciela mianowanego, ale zatrudniaona bedzie nadal na czas okreslony pozwoleniem na pracę. Procedury awansu sa takie same dla wszystkich nauczycieli niezaleznie od obywatelstwa
Jolka N23-08-2004 11:57:58   [#08]
Czy staż liczy się tylko ten w Polsce czy ten w Ukrainie też?
Ewa z Rz23-08-2004 18:24:40   [#09]

ten w Polsce

tylko.
AnJa23-08-2004 19:51:53   [#10]
Ten w Ukrainie też.

Tak rozumiem zapisy z tej umowy, nna którą powoływałem się wątku, do którego link tu zamieściłem.

Wkleję skrót, numeracja moja:

"1. Dokumenty, które sporządził lub uwierzytelnił właściwy organ jednej z Umawiających się Stron, opatrzone pieczęcią urzędową i podpisem osoby uprawnionej, posiadają moc na terytorium drugiej Umawiającej się Strony bez potrzeby legalizacji. Dotyczy to także odpisów i tłumaczeń dokumentów, które uwierzytelnił właściwy organ.
2. Dokumenty, które na terytorium jednej z Umawiających się Stron traktowane są jako dokumenty urzędowe, uważane są za takie również na terytorium drugiej Umawiającej się Strony.

3.Podania obywateli jednej Umawiającej się Strony o wydanie i nadesłanie dokumentów dotyczących wykształcenia, stażu pracy i innych dokumentów dotyczących osobistych lub majątkowych praw i interesów tych obywateli mogą być przesyłane bezpośrednio do właściwych organów drugiej Umawiającej się Strony.

4. Strony stosunku pracy mogą poddać ten stosunek wybranemu przez siebie prawu."

Czyli: jeśli dostarczy dokument o posiadaniu stażu pracy na Ukrainie to jest to ważne i w Polsce(p.1). Jeśli na Ukrainie nie ma świadectwa pracy, a moc urzedową ma zaświadczenie, to ma to moc prawną równą świadectwu pracy w Polsce(p.2)
Ewa z Rz24-08-2004 06:26:44   [#11]

przepraszam, znowu za szybko...

AnJa ma rację - staż pracy liczy się cały - i ten w Polsce i ten na Ukrainie.

Ale nie liczy się ten okres pracy (na Ukrainie) do stażu na kolejny stopień awansu - i stąd taka moja odpowiedź - taki mały zlepek mi sie zrobił. ;-)

AnJa24-08-2004 07:36:55   [#12]
Tak właśnie myślałem ( że pisałaś o stażu awansowym) :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]