Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadectwo pracy
strony: [ 1 ]
Mada4514-08-2004 15:22:34   [#01]

nauczyciel nie pojawia sie w szkole od 2 lat, ponieważ okres jego nieobecności przekroczył ustawowe 2 lata stosunek pracy ulega rozwiazaniu i taka jest moja decyzja. mam tylko wątpliwosci w jaki sposób zgodnie z prawem mam podać świadectwo pracy.Na bank pani X nie przyjdzie.

 miłej pracy życzy mada

ewa14-08-2004 15:48:38   [#02]

hmm

może wyślij listem poleconym, a potwierdzenie wysłania dołącz do kopii świadectwa pracyw aktach osobowych...
Mada4514-08-2004 16:38:42   [#03]
tak prawdopodobnie zrobię, tylko interesuje mnie interpretacja

§ 2. 1. Pracodawca wydaje świadectwo pracy bezpośrednio pracownikowi albo osobie upoważnionej przez pracownika na piśmie – w dniu, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy.

2. Jeżeli wydanie świadectwa pracy pracownikowi albo osobie przez niego upoważnionej nie jest możliwe, pracodawca, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia ustania stosunku pracy, przesyła świadectwo pracy pracownikowi lub tej osobie za pośrednictwem poczty albo doręcza go w inny

 nie wiem jak informuje sie pracownika o rozwiazaniu umowy skoro nie musze tej umowy rozwiązywać pisemnie

ewa14-08-2004 17:01:59   [#04]
no informacją będzie podstawa prawna rozwiązania umowy na świadectwie pracy, jak mniemam będzie to art. 23.1.2) lub art.27.2 KN.
AniaJas14-08-2004 18:51:54   [#05]

czysta ciekawość

Jaki jest powód tej nieobecności, nie było ciągłych zwolnień czy też urlopów ??
Mada4514-08-2004 19:23:00   [#06]
były urlopy i zwolnienia. Wszystko to trwało od 11.02.2002r. Sprawa zawiła- konsultowana tu na forum.Były również powiadomienia i pouczenia o konsekwencjach tej nieobecności.
AniaJas14-08-2004 20:16:30   [#07]

ciekawość-cd

Być może mam podobny problem stąd ta ciekawość u mnie n-l przez 1 rok był na zwolnienich, 2 rok na urlopie zdrowotnym, teraz tez coś kombinuje i sama nie wiem czy wróci i szukam tez wszędzie rozwiązań

Mada4515-08-2004 11:43:13   [#08]

do AniaJas

Art. 23. 1. Stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu:

1) na wniosek nauczyciela;

2) w razie czasowej niezdolności nauczyciela do pracy spowodowanej chorobą, jeżeli okres tej niezdolności przekracza rok, przy czym do okresu niezdolności do pracy wlicza się również przypadające w tym okresie przerwy obejmujące dni, w których w szkole, zgodnie z odrębnymi przepisami, nie odbywają się zajęcia; w szczególnie uzasadnionych wypadkach - po stwierdzeniu przez lekarza leczącego poprawy stanu zdrowia nauczyciela i możliwości powrotu do pracy - okres nieobecności w pracy spowodowanej chorobą może być przedłużony ponad rok, nie dłużej jednak niż do dwóch lat, licząc łącznie okres niezdolności do pracy i urlopu dla poratowania zdrowia;

3) w razie orzeczenia przez lekarza przeprowadzającego badanie okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]