Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Terminy dostarczania orzeczeń, zaświadczeń
strony: [ 1 ]
rena12-08-2004 22:31:10   [#01]

Hej, pozdrawiam wakacyjnie. Czy może ktoś wie jakie są terminy dostarczania np. orzeczenia o udzieleniu urlopu zdrowotnego (od lekarza). Zaswiadczenie o przyslugującym urlopie (na wniosek lekarza)przekazałam 12.07. urlop miał być udzielony od 23.07. i do tej pory cisza. Ani telefonu ,że np. lekarz ma urlop itp. Dzisiaj napisałam pismo, że wobec nieotrzymania orzeczenia lekarskiego przebywa Pani na dalszym urlopie wypoczynkowym, a nastepnie proszę zgłosić się na Radę Ped.(tu data) w celu objęcia obowiązków. Czy dobrze zrobiłam ?A jeżeli dostanę to orzeczenie np. w przyszłym tygodniu to co ? Działa wstecz? Jaki jest termin dostarczania zaświadczeń ? Pozdrawiam. Może ktoś mi odpowie ?

emeryt13-08-2004 08:53:15   [#02]

Renatko...

Reno. 23 lipca to tylko deklaracja nauczycielki. Konkretny termin od-do określa lekarz w zaświadczeniu i tylko ten termin obliguje Cię do ustalenia konkretnej daty w decyzji o udzieleniu urlopu..Dopóki nie dostarczyła zaświadczenia - niema sprawy - wszystko jest jak było - nauczyciel jest na urlopie wypoczynkowym wynikającym z Karty. To problem nauczyciela - nie dyrektora. Dyrektor wydaje decyzje na podstawie konkretnego dokumentu określonego w przepisach.Wniosek nauczyciela zawierający datę 23.lipca, bez wymaganego zaświadczenia jest tylko papierem i do niczego Cię nie obliguje.

3b. O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zalecanego leczenia, orzeka lekarz ubezpieczenia zdrowotnego leczący nauczyciela.

3c. Od orzeczenia, o którym mowa w ust. 3b, przysługuje odwołanie do lekarza ubezpieczenia zdrowotnego specjalisty właściwego ze względu na rodzaj rozpoznanego u nauczyciela schorzenia.

A może lekarz zrezygnował z decyzji przedwstępnej i zmienił zdania? Wtedy nauczyciel ma prawo w terminie 14 dni się odwołać.

Problem jeszcze jest taki, że ZARZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ z dnia 12 marca 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad powoływania komisji lekarskich w publicznych zakładach opieki zdrowotnej do orzekania o potrzebie powstrzymania się od pracy nauczyciela w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia oraz trybu postępowania przed komisjami.

normujące pewne procedury zostało uchylone z dniem 7.10.2000 r.DU Nr 19 z 2000 r.poz. 239 a było tak:

§ 3.

 1. Komisja podejmuje działania mające na celu wydanie orzeczenia, o którym mowa w § 1 ust. 1, po otrzymaniu od nauczyciela:

1) skierowania, o którym mowa w § 2,

2) zaświadczenia dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, potwierdzającego prawo do ubiegania się o urlop dla poratowania zdrowia, wystawionego według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do zarządzenia.

a przecież w art. 73 KN stoi jak byk:

4. Minister właściwy do spraw zdrowia, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania, określi, w drodze rozporządzenia, tryb orzekania o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu, o którym mowa w ust. 1, uwzględniając w szczególności indywidualne wskazanie w orzeczeniu rodzajów zatrudnienia i działalności sprzecznych z celami urlopu dla poratowania zdrowia, jaki ma być udzielony danemu nauczycielowi, oraz sposób prowadzenia dokumentacji związanej z wydawaniem orzeczeń o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.

mirek w13-08-2004 09:41:51   [#03]
Urlop dla poratowania zdrowia nie może pokrywać się z urlopem wypoczynkowym, ponieważ spełniają taką samą funkcję. W związku z powyższym urlopu można udzielić w czasie trwania zajęć szkolnych.
józefinaw13-08-2004 20:18:16   [#04]

????

Czy tak jest  w istocie ? A co jeśli n-l dostał urlop zdrowotny od 13IX do 30 lipca?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]