Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ustalony termin u lekarza a praca
strony: [ 1 ]
joanka09-08-2004 18:55:33   [#01]

Witam, proszę bardzo o wskazówki i z góry dziękuję za pomoc:)

Jak każdy wie, na niektóre wizyty u lekarza można się zapisać na 100lat przedtem. Dzisiaj zapisano mnie na styczeń [nie na konkretną godzinę]i wiadomo, że lekarz przyjmuje cały od 10.00 do 14.00. Oczywiście, nie wiem, jaki będę miała plan, ale wiadomo, że cały dzień z głowy na czekaniu w poczekalni [i jeszce do końca nie wiadomo, czy lekarz w ogóle przyjdzie-klinika]

Jak w takiej sytuacji powinnam "się zachować" w szkole?-czy bierze się bezpłatny urlop czy prosi lekarza o zwolnienie lekarskie na jeden dzień? Wiem, że można po koleżeńsku [poprosić kolegę itd. a potem odpracować], ale nie zawsze i nie w każdych warunkach to wychodzi. Dlatego pytam Państwa Dyrektorów i nie tylko - o radę:co powinnam zrobić w takiej sytuacji, żeby wszystko było ok?

Pozdrawiam

Joanna

Gaba09-08-2004 19:28:14   [#02]

Joanko -

1. Proś o L4.

2. zawsze możesz bezpłatny lub odrobkowy dzień za opiekę nad młodzieżą w sobotę lub niedzielę lub opieka nad dzieckiem do lat 14.

3. koleżeńskie są jeszcze czasem praktykowane, ale są zupełnie bezprawne

józefinaw09-08-2004 21:48:07   [#03]

Proszę o wyjaśnienie

co to znaczy , że koleżeńskie są zupełnie bezprawne? W mojej szkole  są praktykowane od lat ( tzn za poprzedniej Pani Dyrektor również ). Przyznam , że bardzo wygodne.

Czy jest gdzieś jasny zapis o jw?

gosienka09-08-2004 22:02:14   [#04]
właśnie dlatego , że nigdzie nie ma zapisu o tej formie dnia wolnego jest to bezprawne / wzmianki o tego typu wolnym dniu nie znajdziesz przecież ani w KN ani w KP , a ze bywa wygodne i niekiedy niezbędne to wszyscy o tym wiemy :-)))))
Iwona109-08-2004 22:15:36   [#05]

tutaj

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=5221&fs=0&st=0

była o zastepstwach koleżeńskich twórcza dyskusja

józefinaw09-08-2004 23:18:15   [#06]

ja chyba mam dość

ale to pewnie przez wakacje. Zastanawiam sie ile jeszcze  rzeczy działa w mojej w szkole  bezprawnie. Dziękuję za tutaj i jak to dobrze , że dotarłam do forum OSKKO. Jest mi naprawdę bardzo pomocne.

Pozdrawiam wszystkich !!!!!

Chowański Krzysztof14-08-2004 23:23:23   [#07]

1. zwolnienie lekarskie.

2. oddaj krew. honorowy krwiodawca ma dzień wolny.

3. załatw wezwanie z urzędu skarbowego, sądu, policji itp.lub szkolenie w WOMie lub innej instytucji.

4. weź urlpo bezpłatny.

5. poproś o odpracowanie tych godzin w innym dniu. Umów się z dziciakami na lekcję z tego dnia w innym terminie. Owszem nauczyciela obowiązuje 5 dniowy tydzień pracy. lecz nasze prawo jes bardzo elastyczne. To nie oznacza, że nauczyciela obowiązuje 5dnioey tydziń realizscji oboiązkowego pesum.

6. ostatecznie urwij się z pracy i napisz wyjaśnienie. Nie zwolną cię z pracy bo nie przekroczysz 3 dni. Nie potrącą ci nawet z 13-tki. Ale to chyba najgorsze wyjście.

7. weż opiekę nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]