Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie a urlop wychowacy
strony: [ 1 ]
Alicja C09-08-2004 15:07:53   [#01]
Proszę o pomoc. Wychowawca świetlicy w trakcie urlopu wypoczynkowego dostarczył zwolnienie lekarkie(sanatorium), podobnie sekretarz szkoły. Czy urlop ulega przedłużeniu, czy wychowawca wraca po urlopie w terminie a te dni zwolnienia "wybiera" sobie w dowolnym terminie?
Janusz Pawłowski09-08-2004 21:19:36   [#02]

Urlop nie ulega przedłużeniu - ulega zaś "niewykorzystaniu".

Pracownik niczego sobie nie wybiera - chyba, że 4 dni na żądanie - urlopu udziela mu dyrektor - w czasie odpowiednim dla organizacji pracy instytucji - uwzględniając wnioski pracownika i inne takie ...

Innymi słowy - jak się dogada z dyrektorem w sprawach urlopu tak będzie - dogadać się jednak musi - urlop automatycznie, sam z siebie, nie ulega przedłużeniu.

gosienka09-08-2004 22:04:57   [#03]
wychowawca świetlicy - tak jak każdy nauczyciel ma 8 tyg urlopu / mam nadzieję , że dobrze pamiętam , jakby co to niech ktoś mnie poprawi/ A więc pomimo sanatorium zapewne wykorzysta te tygodniu , bo przecież 2 tygodnie ferii zimowych też się w to wlicza
Ewa z Rz10-08-2004 07:25:24   [#04]
owszem. Jak wykorzysta swoje 8 tyg, pomimo sanatorium, w wakacje (razem z feriami zimowymi), to nie należy się mu urlop uzupełniający.
Alicja C10-08-2004 10:37:08   [#05]

urlop a zwolnienie

Dzięki za poradę,ale..w mojej szkole wychowawca ma 6 tyg. urlopu(35 dni roboczych).Konkretny przyp.- urlop od 26.07 -do20.08br, a od 30.07 do 9.08 zwolnienie sanatoryjne. Czy jest jakaś wykładnia prawna na potwierdzenie rady Janusza? proszę o cd.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]