Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bardzo nietypowy przypadek
strony: [ 1 ]
Sylwek08-08-2004 15:36:18   [#01]

Od trzech lat zatrudniam n-la obcokrajowca do nauczania j. obcych, zgodnie z literą prawa  ma zezwolenie na pracę od wojewody. Jak co roku i tym razem otrzymala zezwolenie na pracę na okres od 01.09.2003 do 31.08.2004r. i na ten okres zezwolenia ma podpisaną umowę o pracę. Od 20.06. tego roku przebywa na zwolnieniu lekarskim, gdyż ok. połowy sierpnia urodzi dziecko. A teraz moje wątpliwości. Trzeba pamiętać, że umowę ma do 31.08.2004r. Po urodzeniu dziecka będzie miała prawo do urlopu macierzyńskiego (w jakiej wielkości?), nie wykorzysta urlopu wypoczynkowego za ferie letnie (zwolnienie lekarskie i urlop macierzyński). Czy wobec powyższego mimo umowy na czas określony do 31.08. będzie mogła korzystać z urlopu macierzyńskiego we wrześniu i czy będzie jej się należał uzupełniajacy urlop wypoczynkowy czy też ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Nadmieniam, że prawdopodnie uzyska kolejne zezwolenie na pracę w okresie od 01.09.2004r. do 31.08.2004r. Jeszcze jedn informacja jest obywatelką ukraińską. 

Prosze pomóżcie mi rozwiazać tę łamigłówkę.

Janusz z W08-08-2004 17:11:51   [#02]

Nie tak bardzo nietypowy, to przypadek

Twoja nauczycielka jako osoba zatrudniona legalnie oraz pracująca na terenie Polski podlega polskiemu prawu dotyczącemu ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Według mnie:

1. 31 sierpnia 2004 r. wygasa umowa o pracę zawarta na czas określony. W związku z tym wypłacasz nauczycielce ekwiwalent za urlop wypoczynkowy.

2. Począwszy od 1 września 2004 r. zasiłek macierzyński wypłaca tej pani ZUS.

3. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego możesz ją zatrudnić ponownie. Pod warunkiem, że otrzyma zezwolenie na pracę oraz jej stan zdrowia (potwierdzony odpowiednim zaświadczeniem lekarskim) na to pozwoli.

Poza zezwoleniem na pracę to w tym przypadku nie ma specjalnych różnic pomiędzy obywatelem polskim a... inostrancem ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]