Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż nauczyciela
strony: [ 1 ]
Anna P07-08-2004 22:07:28   [#01]

  Przyjmuję na zastepstwo od września nauczycielkę  tylko na pierwsze półrocze,  Umowa na czas określony; czy ona będzie rozpoczynać staż?Wydaje mi się,że nie, ale nie jestem pewna. Proszę o podpowiedź. Bardzo dziekuję.

violka08-08-2004 01:16:13   [#02]

w zasadzie nie powinna rozpoczynać stażu (podobnie sądzi jedna z pań z Menisu)

jednak podejdźmy do tego bardziej życiowo

a w życiu wiadomo różnie się zdarza - czasem nieobecność się przedłuży, trafi się zastępstwo w innej szkole - będzie więc możliwość kontynuacji stażu

po co nauczycielowi zamykać drogę awansu - ma 50 % szans że ukończy staż (stażysta) lub przynajmniej zacznie (pozostali)

Woron08-08-2004 08:48:53   [#03]

A dlaczego w zasadzie nie powinna rozpoczynać?

Obawiam się, że jeżeli nie ma innych zastrzeżeń, to nie możesz mu zabronić rozpoczynać stażu.

Anna P08-08-2004 11:36:50   [#04]

Dziękuję za odpowiedzi. Tak, ona może później  znaleźć  gdzieś pracę, u mnie tylko półrocze. Może jeszcze ktoś napisze.

Ewa z Rz10-08-2004 07:04:52   [#05]

Ona nie tylko może rozpocząc staż - ona go rozpoczyna o ile nie złoży wniosku, że tego nie chce!

KN art. 10 ust. 7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.
..........................

ust. 11. W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie ust. 7, posiadającego wymagane kwalifikacje, na jego wniosek odstępuje się od stosowania przepisów rozdziału 3a.[staż na kolejny stopień awansu zawodowego - przyp. mój] Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego.

Czyli w przypadku n-la stażysty musi być wniosek n-la o nierozpoczynanie stażu. W przyp. n-la o innym stopniu awansu wystarczy brak wniosku o rozpoczącie stażu.

Anna P11-08-2004 13:15:20   [#06]

 

 Ewuniu stokrotne dzięki.Już wszystko wiem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]