Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 0,25 etatu... czyli klops
strony: [ 1 ]
Gaba06-08-2004 08:30:07   [#01]

- zostało mi 0,25 etatu sprzątaczki i nie mam komu dać - wziąć wizięłyby i sprzątaczki, i woźna - ale nie ma na razie "czynników" w OP, których się dopytuję o takie szczegóły, wakacjonują się.

A więc - jak to jest z pracownikiem, który miałby ew. 1,25 etatu - można u was czy nie można... co wasze organy na to - cholernie nie chce mi się zatrudniać nowej osoby na taki ułamek (no, jest to twarz kolejna do opracowania ze wszytskimi przypadłościami zusowsko, pipowsko, bonowsko, behapowsko.... wrrrrr).  ;-)

AnJa06-08-2004 09:32:46   [#02]
W poprzednich życiach miewałem takie przypadki.

Dobrze to przy wożnej wychodzi - taki przedłuzony czas pracy np. przy konieczności czy chęci prowadzenia szkoły otwartej po południu czy w sobotę.

Parę lat temu to nikomu, w tym PIP nie przeszkadzało - dzisiaj jaj jest nie wiem.
Może do nich zadzwoń.
Janusz Pawłowski08-08-2004 13:42:39   [#03]

Gabo - jakby można było tak zatrudniać, to żaden pracodawca umiejący liczyć pieniądze nie zatrudniał by nikogo w godzinach nadliczbowych (któe są o 50% groższe) - tylko zwiększył wymiar zatrudnienia na okres.

KP

Art. 129. § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy, z zastrzeżeniem § 2 oraz art. 135-138, 143 i 144.

Art. 131. § 1. Tygodniowy czas pracy łącznie z godzinami nadliczbowymi nie może przekraczać przeciętnie 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym

Gaba08-08-2004 14:33:08   [#04]

właśnie wiem...

- i naiwnie się łudzę, i łudzę - na grzybka mi osoba zatrudniona na 2 godziny dziennie!
AnJa08-08-2004 14:45:54   [#05]
A może  tak:
1. Co to znaczy, że zostało Ci 0,25 etatu?
Formalnie jasne: z arkusza (chociaż jak to zrobiłaś to już nie wiem -po 0,75 zatrudniałaś?), faktycznie jednak znaczy to tyle , że masz pieniądze na zapłacenie za 1/2 etatu.

2. A jakby tak dać, w ramach czasu pracy zwiększone obowiązki tej szatniarce i ziększona forsę za jej wykonywanie? Oczywiście, o ile Ci regulaminy wynagradzania i premiowania na to pozwalają.

Co do grzybka: u mnie np. sprzątaczki przychodzą na 12. Sporo pracy jest jednak w czasie, gdy uczniowie złażą się do szkoły tj. 7.30 - 9.40. I wtedy taki ktoś mógłby się przydać.

Albo: portier kończy pracę o 15. Tymczasem zajęcia dodatkowe trwają do np. 16.30.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]