Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie lekarskie
strony: [ 1 ]
kuba03-08-2004 22:29:58   [#01]
Nauczyciel przebywał na dłuższym zwolnieniu lekarskim (od listopada). Zwolnienie skończyło mu się 23 lipca i... Nie wiem czy dalej choruje czy może tak sobie bez informacji rozpocząć urlop? (placówka feryjna) Co robić? Nie mam kontaktu z pracownikiem...
Gaba04-08-2004 07:27:50   [#02]

to masz napisane w regulaminie racy, który powtarza fr. kodeksu pracy, są jeszcze przepisy zusowskie, które obciążają karą wypłatę zasiłku chorobowego za za późne dostarczenie L4. Czekasz tydzień - obliczasz mu pensję, jakby nie miał tych 7 dni w lipcu, gdyby doszły pocztą później, czyli nie zwiny pracownika dokumenty o L4 (zatrzymaj kopertę, bo Cię ZUS przy kontroli pogoni) odliczasz mu w następnym miesiącu.

Ja traktuję równo nauczycieli i pracowników administracji - nauczyciel to normalny pracownik, który podlega w tym wględzie regulaminowi pracy.

Pracownik łaski nie robi, że dostarczy zwolnienie - nie musisz  zabiegać o kontakt z nikim, to obowiązek pracowniczy. Ty rób swoje - nie doniesie, to zwolnienia nie ma, zresztą jest już 11 dni od zakończenia L4, chyba że pracownik leży w szpitalu i jego stan nie pozwala na dostrczenie terminowe (wtedy piszesz protokół, albo notatkę służbową i rejestrujesz wpływ pod odpowiednią datą z adnotacją).

beera04-08-2004 22:39:45   [#03]

jest taki problem:

pracownik po zwolnieniu dłuzszym niż 30 dniu musi dostarczyc zaświadczenie od lekarza, że już jest zdrowy.

TY musisz go skierować na badanie ZANIM pojdzie na urlop ( bo urlop to uprawnienie zdrowego pracownika ;-)

Gaba04-08-2004 23:13:54   [#04]

Asiu, ale to jest ładne, co napisałaś, to jest klasyka!!!

- należy więc odwołać z urlopu, bo się nie należy... wręczyć skierowanie na badania... i poczekać.

Asiu, jak kiedyś będę musiała być bardzo-bardzo niedobrą panią dyrektor, natychmiast zastosouję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]