Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kiedy wypłata podwyższonego wynagrodzenia
strony: [ 1 ]
alabama26-07-2004 20:57:58   [#01]
Powiedzcie, w jakim terminie wasze organy prowadzące wypłaciły wyższe wynagrodzenie z tytułu uzyskania kolejnego stopnia awansu? W moim przypadku było tak, że akt uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego datowany jest na koniec lipca ( oczywiście ubiegłego roku). Uroczyste wręczenie miało miejsce 30 wrzesnia, więc od 01. 10 otrzymałam wyższe wynagrodzenie. Dowiedziałam się ostatnio, że w niektóych szkołach wypłacono nauczycielom "wyrównanie" od dnia 01. 08. Jak to jest u Was?
alabama26-07-2004 20:59:02   [#02]

Pytanie o.. pieniądze

pytanie
beera26-07-2004 21:31:49   [#03]

powinnas dostać pieniadze z 1 dniem następnego miesiąca.

Art. 39. 1. Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela lub z innych przyczyn następuje z dniem pierwszym najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli awans lub inne przyczyny nie nastąpiły od dnia pierwszego danego miesiąca kalendarzowego.

 

I...nie bardzo rozumiem, co to znaczy " uroczyste wręczenie aktu dyplomowania"

Nie dostalaś tego dokumentu pocztą?

twoj akt powinien byl trafić do ciebie, a nie do tego, kto go chciał uroczyście Ci wręczyć.

Chowański Krzysztof27-07-2004 01:42:26   [#04]
Jeśli na akcie jest data np. 28 .07.2003r. to wyższe zasadnicze przyznałbym w zaistniałej sytuacji z wyrównaniem od dnia 01.08.2003r. Na podobnej zasadzie jak kwietniowe podwyżki z mocą od 01 stycznia.
Woron27-07-2004 06:55:17   [#05]

Co będzie z tegorocznymi awansującymi, którzy aktów jeszcze nie dostali a jak wiadomo nowelizacja Karty mówi:

"...Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli inne przyczyny nie nastąpiły od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego..."

Karta najprawdopodobniej wejdzie w życie przed 1 września. Część nauczycieli z tegorocznej letniej sesji dostanie akty we wrześniu (albo i później). To co, mają rok czasu pracować jako mianowani (dyplomowani)ze stawką jak kontraktowy (mianowany)? Jak to będzie?

Ewa z Rz27-07-2004 06:59:21   [#06]

dostaną może i we wrześniu (albo i później)

Ale data na akcie powinna być najdalek sierpniową - sesja trwa do końca lipca, czyli komisja zaświadczenia wydaje z datą lipcową, zatem z KPA akt musi mieć date sierpniową (30 dni max termin załatwienia sprawy).
Gaba27-07-2004 09:48:38   [#07]
a co wy się tym aktem tak przejmujecie. Akt będzie kiedy będzie - kurator ma parę ładnych setek do podpisania. Po to sie pisze zaświdczenia, by wypłacać na podstawie zaświdczeń.
beera27-07-2004 10:14:25   [#08]

ej?

Gaba- wypłacać na podstawie zaświadczeń?

Niebardzo :-)

To jest zaświadczenie o uzyskaniu akceptacji komisji- nie jest nadaniem statusu

AnJa27-07-2004 11:19:36   [#09]
Własnie!
Zaświadczenie sie pisze po to, żeby kurator miał podstawę dla podpisania aktu.
Kasiorkę mozna płacic tylko na podstawie dokumentu uprawniającego - tutaj aktu.
U nas na akcie pisza datę uzyskania akceptacji jako datę uzyskania stopnia -  i od 1 miesiąca nastepującego po tej dacie płacimy.
A akty tyz sie uroczyscie wręcza - bo wadza celebre lubi!
I tu pytanie- jak wadza na wreczenie aktu delikwenta zaprasza do stolicy województwa na godz.13 w dniu pracy - to zwolnienie+delegacja sie mu należą czy nie?
alabama27-07-2004 17:13:59   [#10]
To jeszcze dodam na koniec, że wypłacano mi wyższe wynagrodzenie, tak jak pisałam, od 01. 10., natomiast jedna z nauczycielek ( z innej szkoły i z innego organu prowadzącego) wystąpiła na drogę sądową i sąd pracy nakazał dyrektorowi wypłatę wyrównania - za okres od 01.08. do października z odsetkami.Ona również otrzymała akt mianowania datowany na koniec lipca a wręczany 30 września - uroczyście, z panią kurator, a jakże
Gaba27-07-2004 17:52:26   [#11]

wiesz ja miałam wręczany akt dyplomowania w listopadzie 2001, nie dziwię się - wtedy kurator miał chyba z 3tys. do podpisania, ale pieniądze w gurdniu dostałam z wyrównaniem od 1.08 - tak mówi prawo i doprawdy jest to dla mnie szkokiem, ze tak Was potraktowano.

Przepis mówi jasno - od kiedy należy się podwyzka - od naseopnego miesiąca, no, teraz to jest zmienione!

AnJa27-07-2004 20:01:52   [#12]
Jeszcze chyba nie - bedzie dopiero.

Chociaż jak sie te ministry z rządu fachowców przyszłego Pana Prezydenta RP a z przeszłością w  zarzadzaniu egzaminami zewnetrznymi z ramienia OKE( w ściególności) za reformę kalendarza wezmą to diabli wiedzą z jaka formę czasu się obudzimy.

Bo, ze sie obudzimy  z rączką w nocniku, to wątpliwości nie mam:-(
Adams13527-07-2004 20:32:49   [#13]

AnJa

"...  podwójnego zdrajcę – bo najpierw zdradził nauczycieli z ruchu nowatorstwa pedagogicznego, a potem zdradził po raz kolejny wartości podziemnej Solidarności sprzedając się za stanowisko wiceministra dla  marksistowskiego ministra Jerzego Wiatra). Teraz udaje, że jest ponadpartyjnym fachowcem. Tylko  od czego???!!! "                      To fragment smutnego komentarza, po nominacji, od osoby która dużo zrobiła dla oświaty i jest nadal zatroskana o jej przyszłość. Zgadzam się z Tobą z tą różnicą, że nie w nocniku tylko w kiblu, przy dalszej takiej biernej postawie.
AnJa27-07-2004 20:43:05   [#14]
E, az tak to mnie przeszłość polityków nie interesuje.

Wolę patrzeć na teraźniejszośći i mniej nieo odległą przeszłość.

I ciemność widzę!*

*1. mam nadzieję, ze mnie Stuhr z Machulskim jr za naruszenie praw nie pociągną.
 2.pierwszy raz w swojej karierze zawodowej to mam: chcę ministra wizjonera. Jak go nie ma to moze byc administrator.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]