Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przerwanie stażu na mianowanego - pomocy
strony: [ 1 ]
Kata26-07-2004 19:24:16   [#01]

Pojawiam się tutaj pierwszy raz. Mam takie pytanie - kiedy przerywa się staż? Opiszę mój przypadek. W czasie trwania stażu zaszłam w ciążę. Niestety miałam komplikacje (ale już jestem szczęśliwą mamą od 2 miesięcy:) ) i musiałam iść na zwolnienie. Po miesiącu wróciłam, ale znowu zaczęło się coś dziać, wylądowałam w szpitalu. I byłam na zwolnieniu do dnia porodu - ponad 2 miesiące. No i te nieszczęsne przepisy. Nie umiem nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy przerwanie stażu następuje po trzech miesiącach zwolnienia, ale trwających bez przerwy, czy zwolnienia się sumują (chodzi mi o to nieszczęsne słowo "łącznie" w KN). Ilu osób się pytam, to każdy ma inne zdanie. Jest mi trochę szkoda tego 1,5 roku, cała dokumentacja do kosza. Ale mam jeszcze czas na złożenie wniosku. Tylko nie wiem czy w ogóle ten staż mam przerwany czy nie. Bo jeśli się zwolnienia nie sumują to nie przekroczyłam 3 miesięcy. Uff... mam nadzieję, że ktoś mi pomoże ;)

Leszek26-07-2004 19:50:02   [#02]

wrzuć w SZUKAJ-A hasło "przerwanie stażu" - znajdziesz mnóstwo wyjaśnień...

pozdrawiam

beera26-07-2004 19:54:00   [#03]

po kolei:

1. Staz się przerywa na skutek nieobecnosci w pacy przekraczającej 3 miesiące- licząc WSZYSTKIE dni zwolnienia

2. Jesli zlozysz wniosek o kontynuację stazu w terminie 6 miesięcy- poprzednio odbyte 1,5 roku stażu nie "zanika" Wlicza się w czas odbywania stazu

3. jak rozumiem jestes teraz na macierzynskim- czas macierzyńskiego automatycznie wydluża staz- nie ma wiec z nim probelmu

Przepisy:

3. Staż, o którym mowa w art. 9c ust. 1, przerywa się w przypadku nieobecności nauczyciela w szkole z powodu: czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy oraz urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej łącznie dłużej niż 3 miesiące, z zastrzeżeniem ust.3a.

3a. W przypadku nieobecności w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego staż ulega przedłużeniu o czas trwania tego urlopu.

4. Po ustaniu przyczyny przerwania stażu nauczyciel może złożyć wniosek o kontynuację stażu. W przypadku złożenia wniosku w terminie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, do wymaganego okresu stażu zalicza się okres stażu odbytego przed przerwą, z wyłączeniem okresu nieobecności. W razie złożenia wniosku po upływie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, nauczyciel obowiązany jest odbyć staż ponownie w pełnym wymiarze, z zastrzeżeniem ust. 4a.

beera26-07-2004 19:55:02   [#04]

o:-))

Leszka rada byla pierwsaz i jak zwykle- pewna :-)))

Pozdrawiam i ja

zwlaszcza malenstwo:-)

Leszek26-07-2004 20:08:30   [#05]

:)))))))))))

i wszystkie maleństwa pozdrawiam

Kata26-07-2004 20:38:07   [#06]

O mamo!

Poczytałam i trochę mi się namieszało. Rozumiem, że staż został przerwany, gdy L4 przekroczyło 90 dni. Ok, to rozumiem. I od dnia przerwania tego stażu mam 6 miesięcy na złożenie wniosku o przedłużenie. Ale czy mogę to zrobić będąc na urlopie macierzyńskim? Bo jeśli nie to coś mi się wydaje, że nie zdążę.

beera26-07-2004 20:41:46   [#07]

moim zdaniem

możesz

idź do szkoły i pogadaj z dyrekcją- to zawsze najlepsze wyjście

Kata26-07-2004 21:00:20   [#08]

Do tej pory zajęta byłam dzieckiem, a dyrektor jest teraz na urlopie. Muszę więc cierpliwie czekać. Chciałabym coś wiedzieć przed rozmową z dyrektorem, żeby w razie czego mieć jakieś argumenty.

Dziękuję za rady i pozdrawiam

Kata26-07-2004 22:06:34   [#09]

Proszę napiszcie mi jeszcze kiedy najlepiej złożyć wniosek o przedłużenie stażu. Czy może to być obojętnie który dzień macierzyńskiego? Dodam jeszcze, że mam też urlop, bo macierzyński wszedł mi na wakacje.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Ewa z Rz27-07-2004 06:30:29   [#10]

wniosek o komtynuację stażu

można złożyć na urlopie macierzyńskim - można go złożyć po ustaniu przyczyny przerwania stażu, a urlop ten nie jest przyczyną przerwy w stażu (ust. 3 z ust. 3a art. 9d KN). Zatem nic nie stoi na przeszkodzie by złożyć wniosek o kontynuację stażu podczas urlopu macierzyńskiego (to samo dotyczy urlopu wypoczynkowego).

Data złożenia tego wniosku nie będzie miała wpływu na datę zakończenia stażu, byle byś nie przekroczyła 6 m-cy przerwy i złożyła ten wniosek najpóźniej pierwszego dnia po skończeniu urlopu.

Grażyna27-07-2004 15:37:16   [#11]
Czy do tego "przesunięcia w czasie" (mam na myśli datę zakończenia stażu), poza urlopem macierzyńskim wliczam coś jeszcze?
Kata27-07-2004 16:57:52   [#12]
Ja jeszcze troche pomarudzę. Z moich wyliczeń wynika, że staż był przerwany około 14 kwietnia (był to 91 dzień L4). I ja to sobie główkuję tak, że od tego dnia mam te 6 miesięcy na złożenie wniosku. Czy aby dobrze myślę?
Ewa z Rz28-07-2004 07:13:25   [#13]

dobrze myślisz

Co do daty zakończenia wówczas stażu, to żeby ją obliczyc  należy dodać do poprzedniej daty: całą przerwę (od dnia przerwania stażu do dnia złożenia wniosku) + 90 dni (nieobecność, która spowodowała przerwanie stażu) + tą ilość urlopu macierzyńskiego jaka została PO złożeniu wniosku o kontynuację.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]