Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sprzątaczka nie może myc okien
strony: [ 1 ]
Gaba26-07-2004 11:40:07   [#01]

- takie mnie słuchy doszły, że jest chora (bo jest) i lekarz jej zabrania i stan zdrowia zabrania.

I pani ta w związku z czym, nie będzie swego zdrowia narażać - i ja ją rozumiem.

Ale - szkoła musi mieć umyte okna, wolałabym by to było zrobione jednak w wakacje, a nie jakieś takie terminy wrześniowe.

Nie ma też osoby, ktora ma to zrobić, chociaż tak się zastanawiam, czemu okien nie może, a lamperie może i drzwi może (wg mnie to ta sama czynność), no, nie... okna są wyżej niż drzwi, chociaż nie, niektóre moje drzwi to prawie praca na wysokości.

Co robicie z takim fantem - kiedy pracownik na stanowisku robotniczym nie może wykonywać jakiejś czynności? Jest to w dodatku bardzo słaby pracownik, bardzo - nie reaguje na żadne upomnienia, prośby, (należy do związków zawodowych)

nn26-07-2004 12:34:59   [#02]
Witaj Gabo. jeśli ma takie orzeczenie lekarskie zabraniające.. to daj jej wypowiedzenie zmieniające zakres czasu pracy (art. 42 kodeksu pracy) z całego etatu na 3/4 i w to miejsce zatrudnisz kogoś innego na samo mycie okien. Oczywiście wypowiedzenie zgodnie z kodeksem pracy. Pozdrawiam. Roman.
Moniśka26-07-2004 17:26:22   [#03]

Witam

1) praca na wysokości - pow.1m.

2) Orzeczenie o przeciwwskazaniach do wykonywania określonych prac - jeśli pracownica przedstawi orzeczenie to jak najbardziej nie wolno jej tych prac wykonywać. "Słuchy" - nie są jakąkolwiek podstawą.

Art. 229. § 4 Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku.

Podobnie jest z kobietą w ciąży - jest nią osoba posiadająca zaświadczenie lekarskie, potwierdzające "stan" a nie widoczny brzusio ;-)

Gaba26-07-2004 18:42:47   [#04]

- oczywiście, że się słuchami nie przejmuję, słuchy tradycyjnie mam w nosie - a problem leży gdzie indziej, doskonale wiem, że chory nie może pracować.

+ ciąża nie jest chorobą - a stanem podległym ochronie - to taki drobiazg.

 

Problem jest delikatnie mówić gdzie indziej - nie potrzebuje nasza placówka pracownika na tym stanowisku, który nie może wykonywać podstawowej pracy. do obowiązków sprzątaczki, bo ona nie może myć okien, a ja potrzebuję babę do mycia okien. Tu jest problem. Wiesz!

malmar1526-07-2004 19:32:37   [#05]

Gaba,

zanim podejmiesz decyzję dotyczącą swojej pracownicy, spróbuj w Urzędzie Pracy- może dostaniesz kogoś na prace interwencyjne. Wtedy masz problem z głowy i możesz spokojnie pomyśleć, co "zrobić" z "niepełnosprawnym" pracownikiem ;) Pozdrawiam.

Gaba26-07-2004 21:13:30   [#06]

- wiesz... woźny... rencista, dozorca... rencista... - żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało!

Ja mam ochotę wysłać na rentę, bo to tak jakby kierowca nie mógł prowadzić samochodu. Wiem (niestety), co zrobić - mam jedną panią na pół etatu, która po prostu może pracować, nie do końca sobie wyobrażam, jak to zrobić.

Chowański Krzysztof27-07-2004 01:27:20   [#07]

Wyślij panią na badania okresowe. Lub zmień jej warunki pracy za 3 miesięcznym (lub innym) okresem wypowiedzenia.

A za ciążę skuteczną firmy ubezpieczeniowe  płacą odszkodowanie z okazji ubezpieczenia się z tytułu następstw niebezpiecznych wypadków.

:-)))

Gaba27-07-2004 06:16:42   [#08]
fajny ten termin "ciążka skuteczna" - to tak na marginesie, bo pracując już w oświacie parę lat widziałam tyle tragedii nauczycielek, dla mnie nieprawdopodobnych i bardzo ponurych. Każdą mamę chronię, jak mogę - 3 dzidzie sie mi urodzą za mojego derektorowania, a dwie skutecznie. Mam wiele młodych dziewczyn, więc się dzieciaki posypią. To bardzo fajne.
józefinaw27-07-2004 22:57:30   [#09]
I co dalej z taka sprzątaczką ? Czy nie można rozwiązać z nią umowy ? Przecież zakres czynności ma punkt o myciu okien, co to za pracownik , który nie może realizować zakresu czynności?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]