Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czy to wystarczy?
strony: [ 1 ]
tres23-07-2004 21:30:51   [#01]
witajcie znowu-nie mam wakacji, nauczyciel przyniósł mi zaswiadczenie z poprzednich miejsc pracy- szpital, telekomunikacja, sa to zaświadczenia nie swiadectwa pracy i prosi o uwzględninie stażu pracy- i tu mój problem- nie wiem, czy wystarczą te żaswiadczenia, czy musza to być świadectwa pracy?
Chowański Krzysztof23-07-2004 22:16:24   [#02]

Uważam, że z tych zakładów pracy muszą być świadectwa pracy.

Ich brak może wynikać z faktu, że zakłady te przestały już istnieć, niemniej jednak dokumentację firmy te gdzieś przekazują.

Świadectwo pracy służy do udokumentowania przebiegu i rozwiązania umowy o pracę.
Pracownik otrzymuje oryginał świadectwa i kwituje odbiór na kopii. Świadectwo pracy jest przechowywane w aktach osobowych w części związanej z ustaniem zatrudnienia.
Gaba24-07-2004 02:44:59   [#03]
Jak gubił, to niech prosi o odpis - mają być świdectwa pracy, to nie jest Twój problem.
AnJa24-07-2004 10:14:49   [#04]

Nie wiem , ale napisać mogę;-)

1.Formalnie mocno-  nie wystarczy, chociaż np. ZUS potrafi takie cuś uznać. Popytałbym tam własnie.

2. Wiesz Gaba - my to szczęsliwi jesteśmy bo młodzi:-) - ale np. w latach 70. to takowe monstrum jak świadectwo pracy moze i było, ale ja to go na oczy nie widziałem(znaczy - nie swego oczywiście, ale innych w teczkach w naszych kadrach). A i w niektórych rejonach kraju nawet w 1 połowie lat 90. róznie z tym było .

3. Sam jestem tego przykładem, bo o swoje świadectwo w 1994 ponad rok sie starałem - dostałem w końcu  takie dziwne dosyć, bo wystawione przez pracodawce, od którego własnie odchodziłem na podstawie teczki i snajdujących sie tam juz nawet nie zaswiadczeń, ale dokumentów w postaci umów, angaży i aktów powołania oraz odwołania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]