Forum OSKKO - wątek

TEMAT: za oknem deszcz, a ja przy statucie....
strony: [ 1 ]
gera16-07-2004 19:13:42   [#01]

Przygotowuję treść uchwały w sprawie statutu gimnazjum. Nie mam Rady Szkoły. Zmiany wynikają z likwidacji zespołu (kuuuupa roboty), nadania imienia i przemyśleń rady pedagogicznej.Jest tego bardzo dużo. Chcemy anulować stary statut i wprowadzić nowy. Mam pytania:

 1.Czy muszą w tej sprawie być 2 uchwały (o anulowanie i wprowadzenie nowego), czy wystarczy jedna?

2.Jakie kroki należy wykonać i w jakiej kolejności jeśli chodzi o organ prowadzący i KO?

Proszę o pomoc, bo już mi się to wszystko miesza.

Wiem, że mogę zawsze liczyć na pomoc szanownych forumowiczów. Pewnie już to przerabialiście.

Uśka19-07-2004 23:00:11   [#02]
 1. Ja wprowadzałam jedną uchwałą.
Ewa z Rz20-07-2004 06:28:10   [#03]

uchwała może być jedna lub dwie

Treść statutu przesyłasz niezwłocznie po uchwaleniu wraz z uchwałą do obu organów - weź potwierdzenie tego faktu - i czekasz.

Jak przez 30 dni nie będzie zastrzeżeń Twój statut jest OK.

Jak zastrzeżenia będą uznajesz albo nie ich zasadność i zmieniasz (również uchwałą) statut lub informujesz organ o braku zgody na zmiany i tego powody... I znowu czekasz 30 dni...

Jak cisza to ok. Ale jak coś przyjdzie to procedura z ostatniego akapitu powtarza się.

ellys20-07-2004 08:53:25   [#04]
Ewa, Gera napisała, że zmienia cały statut. A czy taka sama procedura powiadamiania poszczególnych organów obowiązuje w przypadku, gdy do statutu wprowadzane są tylko pomniejsze zmiany, np zmiana nazwy, adresu, WSO itp.?
Antoni Jeżowski20-07-2004 10:21:07   [#05]

podpowiem

Polecam mój artykuł w plikach do pobrania: http://www.vulcan.edu.pl/forum/do_pobrania/index.php?category=7&sortby=dd&page=1

I krótka odpowiedź dla ellys: tak, każda nowelizacja - czy wymiana całego tekstu statutu czy też zamiana jednego słowa wymaga zachowania procedury od a do z...

Pozdrawiam słonecznie, wręcz upalnie :)

Leszek20-07-2004 22:15:07   [#06]

Ewo - w każdym momencie można w tym zakresie ze statutem coś zrobić (OP i ONP), czy podpowiedzieć podstawę prawną? ... (tak piszę w minorowym nastroju po przerwanym wypoczynku)...

pozdrawiam

gera23-07-2004 22:01:32   [#07]

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]