Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop dla poratowania zdrowia, a wynagrodzenie
strony: [ 1 ]
maryśka15-07-2004 20:50:48   [#01]
Jak płaci się nauczycielowi będącemu na urlopie dla poratowania zdrowia, jakie są składniki jego wynagrodzenia czy też może zasiłku? nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich przepisów. Jeżeli nauczyciel oprócz etatu miał dodatkową umowę w innej szkole niż macierzysta, to i w niej należy mu się wynagrodzenie podczas trwania urlopu (umowę miał na 6/18). Urlop planuje od 1 września. Proszę o pomoc! Maryśka
Maria Anna15-07-2004 21:46:22   [#02]
Urlop dla poratowania zdrowia przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu przez niego, co najmniej pięciu lat w szkole (przedszkolu).  A więc jeśli jest dodatkowo zatrudniony na części etatu - po prostu urlop tam nie przysługuje.

Przedmiotowy urlop dla poratowania zdrowia ma charakter płatny, co oznacza, że w okresie przebywania na urlopie nauczyciel winien otrzymywać wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wysługę lat oraz ewentualnie dodatki socjalne, tj. dodatek wiejski oraz mieszkaniowy. Inne dodatki ściśle uzależnione od realizacji wykonywanych zadań lub pełnienia określonych funkcji (tj. motywacyjny, funkcyjny i za warunki pracy) podlegają wypłacie tylko, gdy obowiązujący w placówce regulamin wynagradzania to przewiduje...

Art. 73 KN

W projekcie Karty na stronie MENiS są wyszczególnione składniki wynagrodzenia.

gosienka15-07-2004 23:52:00   [#03]
dodatki reguluje Uchwała OP, a co za tym idzie regulamin wynagradzania w placówce
gosienka15-07-2004 23:57:21   [#04]
Maryśka poruszyłaś ciekawa kwestię , która mnie zainteresowała. Jezeli się mylę to mnie poprawcie. Urlop zdrowotny przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu na całym etacie, a więc w szkole , w której ma 6/18 etatu urlop mu nie przysługuje. Czyli powinien być tam w pracy. No a w sytuacji kiedy jest na urlopie zdrowotnym ma siedzieć w domu i zdrowieć , a nie pracować. Jeżeli u mnie nie może to dlaczego tam ma być zdrowy? Co wtedy robię jako dyrektor? Jeżeli wszyscy wiemy , ze tu chory, a tam zdrowy?
Ewa z Rz16-07-2004 05:50:07   [#05]

zgodnie z zapisem art. 73 ust. 1b KN

odwołujesz z urlopu.

Nauczyciel mający urlop dla poratowania zdrowia nie może wykonywać pracy nauczycielskiej, wykonywanie takiej pracy kłóci się z celami urlopu.

Taki n-l, ltórego Marysia opisałą, w tej drugiej szkole musi albo zrezygnować z pracy, albo poprosić o urlop bezpłatny.

joszka16-07-2004 12:14:44   [#06]

Nie do końca zgoda #5

Cwany nauczyciel MOŻE dostać zaświadczenie od lekarza rodzinnego , w którym zaznaczone będzie np. "nie moze wykonywać pracy w pełnym wymiarze" - pisałem o tym w jednym z watków. Radcy prawni potwierdzili,że taki zapis daje furtke do zarobkowania bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych dla nauczyciela z powodu niewłasciwego wykorzystywania urlopu
ellys19-07-2004 08:58:33   [#07]
Idąc tym wątkiem - jeżeli nie może pracować w pełnym wymiarze, to może zamiast wysyłać na urlop zdrowotny, zmniejszyć wymiar czasu pracy?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]