Forum OSKKO - wątek

TEMAT: egzamin na mianowanego
strony: [ 1 ]
AsiaJ14-07-2004 22:23:03   [#01]

Proszę o wyjaśnienie; czy nauczyciel kontraktowy składający wniosek na stopień awansu nauczyciela mianowanego musi?/powinien?/może? dołączyć inną dokumentację potwierdzającą spełnianie wymagań (czyli "tonę" załączników) czy wystarczy sensowne sprawozdanko???

Znam rozporządzenie chodzi o praktykę.

Proszę o podpowiedź jak to jest u was?

Małgoś14-07-2004 22:28:58   [#02]
u nas nie dołącza, ale niech sobie zbiera - może kiedys się przyda
gera14-07-2004 23:01:50   [#03]

"SZTUKA DLA SZTUKI"

U nas tak samo jak pisze Małgoś.

gosienka14-07-2004 23:52:44   [#04]
U nas te wszelakie papierki zbiera dyrektor jako informacje o stażu. Nauczyciel tego nie wrzuca do teczki dla komisji
AsiaJ15-07-2004 00:10:04   [#05]
Gosienko jak to zbiera dyrektor, a po co dyrektorowi dokumentacja nauczyciela??
jerzyk15-07-2004 00:27:31   [#06]
nie dołaczaj, bo od belfra wymaga sie znajomosci prawa a prawo mówi tak: że na to  co w planie rozwoju, a potem ocenie dorobku zawodowego , to na to nie trzeba zadnych potwierdzeń:-)
 ale  praktyka bywa taka : zawsze  możesz wziac kwity  z soba  na egzamin, na wypadek jakby któryś z ekspertów byl niewiernym oczywiscie jako ten bibilijny Tomasz  :-)
gosienka15-07-2004 08:45:43   [#07]
Asiaj , jest zapis , że dyrektor zbiera informacje na temat przebiegu stażu , czy jakoś tak. Czując awersję do tego zapisu i nie mając miejsca na te papierzyska nie molestuje nauczycieli o dużą ilośc / no ale coś tam mam/ . Mi one na nic , bo ja i tak wiem co kto zrobił, no ale niech będzie pomysłodawcom tego zapisu. Nauczyciel natomiast w dokumentację na komisję daje dokumenty formalne, plan rozwoju oraz sprawozdanie ze stażu z ujęciem oczywiście wymagań niezbędnych . No i to tyle tylko- wystarczy a komisja jest zadowolona , ze nie musi kopać w tych papierów
AsiaJ15-07-2004 11:04:27   [#08]

Ok, dzięki.A u nas komisja sobie zażyczyła dodatkowych załączników...., W teczce był plan, sprawozdanie, kwalifikacje.

Co wy na to?

emeryt15-07-2004 13:15:10   [#09]

może o inne załączniki chodziło?...

np. buteleczka?

A tak poważnie - od początku jestem przewodniczącym komisji w gminie. Miałem różne składy komisji - pogięte też.

Ale żeby tak przeginać? Nic więcej poza tym co określone w przepisach nie jest wymagane. A może płacicie małą stawkę członkom komisji? I to jest powód frustracji.

A frustrat zawsze będzie grzebał nie w meritum a w okolicach.

AsiaJ15-07-2004 14:16:11   [#10]
Nie, nie chodziło o załączniki papierowe typu; scenariusze lekcji, analiza ankiet, poswiadczenia... itp,itd.
Askaa15-07-2004 15:34:41   [#11]

Zdania co do załączników są bardzo różne. Ja złożyłam teczkę rónież z załącznikami, gdyż po konsultacjach z organem zalecono mi dołączenie- "przecież nie zaszkodzi", a od komisji bedzie zależało czy będą je oglądać czy tylko część formalną.

Egzamin mam jutro rano, więc zobaczymy jak do tej mojej teczuszki podejdą.

Maryna15-07-2004 17:05:16   [#12]
Tzw. inna dokumentacja nie jest obowiązkowa, nauczyciel MOŻE dołączyć dokumenty świadczące o jego szczególnych osiągnięciach (fakultatywnie). Jesli ma się czymś pochwalić, to czemu nie, ale nie scenariusze i konskepty itp. Ale np. nagrody, podziękowania "z zewnątrz", dyplomy uczniów, świadectwa ukończenia form doskonalenia zawodowego, ale takie sensowne (wielogodzinne) itp. Znaczenie jednak  ma TYLKO poprawność pod względem formalnym zawartości teczki, segregatora (a to już wiadomo wcześniej), prezentacja własnego dorobku (warto wskazać mocne i równiez słabe strony, mile widziane wskazanie drogi dalszego ewentualnego rozwoju) oraz jakość udzielanych odpowiedzi na pytania członków komisji. Mimo, że sters jest, co tu dużo mówić, ale najczęściej jest to sympatyczne spotkanie dowartościowujące nauczyciela. Pewnie, że zalezy to w dużym stopniu od kultury i kompetencji komisji, a w szczegolności jej przewodniczącego, ale nie taki diabeł straszny... Trzymam kciuki za wszystkich mianujących się nauczycieli i towarzyszącym im dyrektorom, a zadającym pytania życzę mądrych pytań - a to takie, na które nie ma problemu z odpowiedzią !
Leszek15-07-2004 18:20:09   [#13]

osobiscie uważam, że żądanie przy egzaminie na mianowanego czegoś więcej niż wymienione w § 7. rozporządzenia tj. jest nadużyciem:

§ 7. 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego powinna, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmować:

1) dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych lub poświadczone kopie tych dokumentów, a w przypadku nauczyciela kontraktowego i mianowanego - akt nadania stopnia awansu zawodowego,

2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze mniejszym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, o ile nie jest możliwe udokumentowanie zatrudnienia świadectwami pracy,

3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji,

4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu,

 

pozdrawiam

Maria Anna15-07-2004 18:28:35   [#14]
Oczywiście, Leszek ma rację. Jednak z praktyki egzaminacyjnej wiem - jestem ekspertem, że wielu nauczycieli przynosi bezpośrednio na egzamin przygotowaną dokumentację i w ten sposób jakby ilustrują treść wypowiedzi podczas autoprezentacji. Taka postawa często powoduje przychylność komisji, oczywiście pod warunkiem, że nauczyciel ma czym pochwalić się w teczce i mowi z sensem :).
Askaa16-07-2004 11:44:48   [#15]

zdałammmmm

zdałam własnie egamin na n-la minowanego. bardzo się cieszę, miałam przesympatyczną komisję. Życzę takiej atmosfery na egzaminie każdemu.
gosienka16-07-2004 14:16:31   [#16]
Gratulacje Askaa

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]