Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dokumentacja przebiegu nauczania
strony: [ 1 ]
barbara7126-05-2020 11:21:41   [#01]

Czy nauczyciele mają obowiązek uzupełniania dzienników lekcyjnych- logicznie że wstecz- za czas nauczania zdalnego? Jak rozwiązujecie ten problem?

rzewa26-05-2020 11:40:19   [#02]

w czasie nauczania zdalnego dokumentowali pracę w inny sposób określony przez dyrektora

w tym czasie zwykłe dokumentowanie zostało zawieszone -> nic nie trzeba uzupełniać "w tył", bo praca została udokumentowana, tylko w inny sposób

tak samo jak nie będzie się "odrabiać", lekcji, które się z powodu zawieszenia nie odbywają

barbara7126-05-2020 15:47:46   [#03]

I tak robimy w szkole, jednak sąsiednie uzupełniają wstecz, co wg mnie jest nawet nieumocowane w przepisach prawa. 

alis26-05-2020 17:12:11   [#04]

A co z konsultacjami? Jak je dokumentować i gdzie? Bo chyba trzeba je dokumentować...

NQla26-05-2020 20:13:41   [#05]

Wpisywaliśmy na bieżąco w dzienniku elektronicznym w zakładce  DODATKOWE GODZINY NAUCZYCIELA jako zdalne nauczanie z podziałem na zajęcia ,,na żywo'' LO ( lekcja online) i np. wysyłanie materiałów (WM) z konsultacjami w czasie lekcji w razie potrzeby.

alis26-05-2020 20:51:34   [#06]

Hmmm, ja mam papierowe dzienniki :( Co w takiej sytuacji? Może ktoś, coś podpowie

Jacek26-05-2020 21:00:33   [#07]

konsultacje i zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 wpisujemy do "papierowego dziennika" czyli kartki A4 dwustronnie drukowanej po przerobieniu dawnego dziennika na dokumentowanie karcianek :-)

Jot26-05-2020 21:44:45   [#08]

Alis, a jak dokumentujcie nauczanie zdalne?

Jacek26-05-2020 22:07:38   [#09]

zdalne co innego jak się ma e-dziennik. Konsultacje i zajęcia opiekuńcze to inna sprawa, bo każdego dnia może ktoś inny brać udział. Dlatego wprowadziliśmy papierowy, prosty dziennik do rejestrowania tego.

Jot26-05-2020 22:19:20   [#10]

Tak. Jeśli nie ma e-dziennika, to często w szkołach robią tabele i nie przepisują do papierowego, bo te tabele stanowią dokument. Jeśli tak jest, to myślę, że można  konsultacje i zajęcia opiekuńcze dokumentować tak samo

martek28-05-2020 17:36:49   [#11]

a ja mam wątpliwości, co do ,,zawieszenia" uzupełniania dziennika papierowego, rozporządzenie o prowadzeniu dokumentacji przebiegu nauczania w tym dziennika lekcyjnego chyba nie zostało ,, zawieszone",,, odwołane"?raczej nie straciło mocy?  sposób dokumentowania na czas zdalnego nauczania i owszem określił dyrektor( u nas proste tabele z klasa, terminem , tematem i sposobem realizacji), ale czy to na pewno wystarczy, aby nie stosować już wcześniejszego rozporządzenia? Rozumiem, co napisała rzewa...ale aby zmienić terminy dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych np: z przeznaczeniem na egzamin też musieliśmy mieć delegację od MEN...ale może się mylę

Skimir28-05-2020 18:41:13   [#12]

Rozporządzenie nie zostało zawieszone ale zostały wprowadzone na określony czas nowe regulacje (szczególne rozwiązania) i w sumie dobrze, bo trzymanie się schematu dziennika papierowego (lub nawet elektronicznego) nijak się często ma do sposobu prowadzenia zajęć na odległość.

 

Jot28-05-2020 19:19:51   [#13]

Moim zdaniem delegację dało nam rozporządzenie, że sposób dokumentowania określa dyrektor. Dosyć, że nauczyciele przesyłają co tydzień tabele, to jeszcze im każę dziennik do tyłu wypełniać? Jakoś tego nie widzę i się buntuję, chyba, że zostanę zobligowana jakimś zapisem prawa.:-)

martek28-05-2020 20:30:53   [#14]

ok, dzięki za wypowiedzi, chciałam to,, przegadać":)

miros01-06-2020 10:32:49   [#15]

Warto przeczytać: https://ecrkbialystok.com.pl/index.php/aktualnosci_sg/514-kilka-uwag-na-temat-dziennikow-lekcyjnych-w-czasie-zdalnego-nauczania?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Artykuly

 

rzewa01-06-2020 11:30:43   [#16]

poza jedna nieścisłością wszystko ok

a ta nieścisłość dotyczy okresu przechowywania dziennika lekcyjnego - okres ten wynosi, jak napisano w powyższym artykule 5 lat, ale nie jest on liczony od zakończenia roku szkolnego, w którym ten dziennik obowiązywał.

Ten okres liczy się od 1 stycznia roku kalendarzowego następującego po roku, w którym dziennik stał się dokumentacją archiwalną, a taka dokumentacją staje się on dopiero w roku szkolnym, w którym wymienione w nim uczniowie kończą szkołę, bo dopiero wówczas nie dotyczy on spraw bieżących (jest to spowodowane tym, że dokumentuje on taki aspekt jak ocenianie) - wobec tego w zależności od tego której klasy dziennik dotyczy, będzie on przechowywany w szkole przez inny okres czasu

nie dotyczy to dzienników zajęć pozalekcyjnych czy dziennika pracy świetlicy czy biblioteki - te dzienniki stają się archiwalne wraz z zakończeniem roku szkolnego i okres ich przechowywania w archiwum liczy się od 1 stycznia roku kalendarzowego następującego po tym roku szkolnym, którego dotyczą

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]