Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dokształcanie teoretyczne młodocianych pracowników
strony: [ 1 ]
JoannaLy20-05-2020 07:20:55   [#01]

Co robić

Mam 6 uczniów w klasie III BS I stopnia w dwóch zawodach ( pokrewnych), dla których niestety do tej pory nie znaleźliśmy turnusów dokształcania teoretycznego. Ponieważ mam w szkole zatrudnionych nauczycieli(uczą w Technikum), którzy mają kwalifikacje do nauczania przedmiotów jakie wynikają z programów to czy mogę:

1. zorganizować dokształcanie w we własnym zakresie

2. jakie muszę spełnić wymagania

3. czy powinnam zrobić aneks do arkusza organizacji ( dodam, że jako szkoła nigdy kursów nie organizowaliśmy)

4. czy jeżeli mogę zorganizować to muszę ten fakt gdzieś zgłosić? 

bosia22-05-2020 12:43:33   [#02]

jeśli dla uczniów obecnych klas I, to możesz łączyć tylko zawód i zawód pomocniczy - § 17 ust. 4 nowe rozporządzenie z 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego

jeśli dla uczniów starszych klas, czyli realizujących podstawę programową kształcenia w zawodach, to można dla różnych zawodów - § 34 ust. 2 pkt 1

o warunkach poczytaj w rozporządzeniu w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych z 2019r.

turnus umieszczasz w arkuszu, tak jakbyś miała klasę z nowym zawodem

najpierw jednak uzgodnij z op, żeby mieć pewność, że arkusz zatwierdzą

jest w arkuszu, nigdzie więc nie zgłaszasz, KO i tak będzie wiedziało z arkusza

KO od 1 września 2019r. koordynuje organizację dokształcania teoretycznego uczniów będących młodocianymi pracownikami - art. 51 ust. 1 pkt 15a u.p.o.

nie ma nic o zgłaszaniu do KO, ale w razie czego ich zapytaj, jakich informacji potrzebują, skoro to koordynują

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]