Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Praca zdalna w szkole specjalnej
strony: [ 1 ]
bobi36721-04-2020 14:41:39   [#01]

Zwracam się z prośbą do dyrektorów szkół specjalnych

Zespół Szkół Specjalnych bez e-dziennika

podzielcie się ze mną pomysłami jak jak realizujecie naukę w czasie pracy zdalnej, jeżeli możecie to bardzo proszę też o podzielenie się wzorem zarządzenia jakie wprowadziliście (zwłaszcza w sytuacji gdy nie ma e-dziennika), jak jest u Was z godzinami ponadwymiarowymi, jak monitorujecie/rozliczacie godziny pracy nauczycieli

Pozdrawiam serdecznie

będziemy wdzięczni za każdą pomoc: bobi367@wp.pl


post został zmieniony: 21-04-2020 14:43:34
izael21-04-2020 19:41:32   [#02]

bobi367, wydaje mi się, że możecie skorzystać np. z tego co aza proponowała w webinarium, który robiłyśmy na początku tej zawieruchy:)

wiem, że szkoły, przedszkola bez e-dziennika korzystały z podobnych rozwiązań

u azy to akurat coś na kształt dziennika w dokumentach google

każdy z nauczycieli ma uprawnienia, dyrektor w każdym momencie może to zobaczyć, kontrolować

na koniec (oby szybki) materiał ten wydrukuje się i dołączy do dziennika właściwego

:)

chyba nie pomieszałam...

bobi36722-04-2020 07:57:58   [#03]

dziękuję :)

Dan6704-05-2020 14:34:14   [#04]

Witam

Czy psycholog pracujący w SOSW może przeprowadzić badanie ucznia na terenie szkoły? /opinia potrzebna do dokumentacji związanej z wydaniem nowego orzeczenia/

 

rzewa04-05-2020 17:05:06   [#05]

tak, o ile uczeń nie jest nauczany w domu i rodzice się na to zgodzą

Dan6704-05-2020 18:38:45   [#06]

Bardzo dziękuję

a czy jest obowiązek wpisania tematów lekcyjnych do dzienników papierowych /nie mamy dziennika elektronicznego/

Na czas nauczania na odległość n-le przesyłają pocztą elektroniczną zakres treści zaplanowany do nauczania, a po dwóch tygodniach dokumentację przeprowadzonych zajęć /czy nie wystarczy dołączyć tej dokumentacji do dziennika?/

Pan wizytator stwierdził, że nie zmieniono rozporządzenia o dokumentacji, więc trzeba będzie uzupełnić /ale wtedy jak te tematy wpisywać? według dotychczasowego planu lekcji?, uzupełnić podpisy?/

Roman Langhammer04-05-2020 18:55:17   [#07]

Par. 1 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 mówi, że:

"dyrektor jednostki systemu oświaty:

ustala sposób dokumentowania realizacji zadań jednostki systemu oświaty"

Dla mnie z tego wynika, że jeśli dyrektor ustali inny niż dzienniki lekcyjne sposób dokumentowania, to jest ok. Moim skromnym zdaniem wizytator nie ma racji.

Ale to tylko ja szary, zwykły dyrektor...

Więc jeśli zapisują realizację "gdzieś", to jeśli te "gdzieś" dołączysz do dzienników, to będzie ok. Znów moim zdaniem. :D


post został zmieniony: 04-05-2020 18:55:58
rzewa04-05-2020 19:00:08   [#08]

moim też :-))

MagFi06-05-2020 09:25:50   [#09]

Dzień dobry. Jestem tu "nowalijką". Witam wszystkich serdecznie i dziękuję za przyjęcie do grona. Mam podobny problem do poruszonego w tym wątku. Zespół szkół specjalnych, w zespole szkoła dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną oraz szkoła dla uczniów z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym i sprzężeniami. Właśnie otrzymaliśmy polecenie wypisania wstecz dzienników papierowych tak jak robimy to normalnie. Nie mamy dziennika elektronicznego. Według mnie jest to niezgodne z przepisami, zwłaszcza w odniesieniu do uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością. Przecież nie realizujemy zajęć w skali 1:1. Jak mam się podpisać pod zajęciami które nie odbyły się w danej godzinie?! Niestety żadne argumenty nie skutkują w rozmowie z dyrekcją. Ufff... Przepraszam, że tak się rozpisałam w moim pierwszym poście, ale liczę na jakąś dobrą radę. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]