Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dzienniki papierowe
strony: [ 1 ]
margo1315-04-2020 20:27:32   [#01]

Nauczanie zdalne. A co z wypełnianiem dzienników papierowych?

Jak u Was to jest rozwiązane?

alis15-04-2020 21:23:06   [#02]

Leżą i czekają na lepsze czasy....nie myślałam jeszcze o tym

mirzer08-05-2020 15:58:29   [#03]

Czy ma ktoś jakieś rozwiązanie dotyczące dzienników papierowych?

aza08-05-2020 16:33:37   [#04]

z pewnością nie będę oczekiwała przepisywania do papierowych dzienników tego, co dokumentowały nauczycielki w "sposób ustalony przez dyrektora".

zapis w dzienniku zrobię: dokumentowanie pracy w dn. od - do - ..................

w formie takiej i takiej (w zalezności co sobie ustaliliście).

Ale to mój pomysł.

miłego weekendu!!!

elrym08-05-2020 22:17:20   [#05]

uzupełniamy- my

Danusia09-05-2020 08:21:49   [#06]

Zastanawiałam się nad tym, czy można uznać za dokumentację przebiegu nauczania płytę CD, na której zapisane będą wszystkie zdalne lekcje nauczycieli. Pracujemy z uczniami za pomocą poczty elektronicznej i messengera. Mam wszystkie materiały, które nauczyciele przesyłają uczniom. Nie znoszę marnotrawienia czasu na pracę zbędną - np. przepisywanie jeszcze raz tematów lekcji do dzienników papierowych. Ważniejsze wg mnie jest poświęcenie czasu na przygotowanie kolejnych ciekawych dla uczniów lekcji (a to zabiera sporo czasu). Jednak zastanawiam się, czy informacje (wszystkie lekcje, wszystkich nauczycieli) na takim nośniku mogą zgodnie z prawem oświatowym stanowić dokumentację przebiegu nauczania. Dla mnie te materiały mają w sumie większą wartość niż zapis tematu w dzienniku papierowym. Czytam wszystkie te materiały i widzę, w jaki sposób nauczyciele krok po kroku pracują z uczniami, w jaki sposób komunikują się, zwracają do uczniów i do rodziców (zwłaszcza młodszych uczniów), komentują pracę uczniów, monitorują ich aktywność itd. Mogę ustalić, czy uczniowie są w odpowiedni sposób obciążani pracą, ile czasu muszą spędzić przed komputerem, w jaki sposób lekcje są urozmaicane pracą bez komputera, czy i jaką otrzymują informację zwrotną. Nauczyciele wykazują się sporą kreatywnością przy planowaniu poszczególnych zajęć (chyba nawet większą niż w normalnych warunkach) i widzę to w tych materiałach. Duża część pracuje bez podręczników, bardzo rzadko, prawie wcale (a zdarzało się to na początku nauczania na odległość) pojawiają się lekcje typu "przeczytaj od str. do str., zrób ćwiczenia od...do...). 

Myślę...

aza09-05-2020 11:27:52   [#07]

Danusia-

Jeśli jest napisane " ustala dyrektor" i nie ma jednocześnie ŻADNEGO wzoru dziennika - 

Jeśli wydrukowanie wszystkiego, co zostało udokumentowanie elektronicznie będzie się wiązało z wycięciem paru hektarów lasu-

To ja jestem na tak.

Ja przerzucam na pendriva. Będzie załączony jako dziennik z czasu zdalnej pracy.

I stosowna informacja w dzienniku papierowym- gdzie szukać.

Jot09-05-2020 14:29:44   [#08]

Zaplanowałam dokładnie tak samo "aza"

Danusia09-05-2020 19:37:05   [#09]

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Płyta była przenośnią. Myślałam o jakimkolwiek nośniku.

I tak zrobię.

Pozdrawiam serdecznie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]