Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pismo ze związku z żądaniem wycofania zarządzeń
strony: [ 1 ]
PiotrekM06-04-2020 08:54:16   [#01]

Dostałem Pismo z ZNP z Zarządu Głównego z żądaniem natychmiastowego wycofania zarządzenia wprowadzającego procedurę oceny nauczycieli, zarządzenia wprowadzającego system kontroli zarządczej, zarządzenia wprowadzającego regulamin zatrudniania pracowników pedagogicznych i kodeks etyki. Brak jakichkolwiek podstaw prawnych tylko informacja, że brak wycofania spowoduje powiadomienie odpowiedniego organu. Sądziłem, że ww dokumenty będą sprzyjały przejrzystości w pracy szkoły, no ale chyba zostały zinterpretowane odwrotnie. Co byście zrobili na moim miejscu?

rzewa06-04-2020 12:36:56   [#02]

nic

niech związki zawiadamiają "odpowiednie organy"

PiotrekM06-04-2020 12:45:57   [#03]

Przygotowuję odpowiedź, gdzie powołuję się na wiele przepisów prawnych, które umożliwiają wprowadzenie powyższych zarządzeń. Nie wiem tylko czy to wystarczy. Dziwi mnie fakt, że dokumenty, które miały znacznie pomóc w zarządzaniu - wprowadzają wiele bezpiecznych treści i ograniczają "widzimisię" Dyrektora zostały tak negatywnie przyjęte. 

MKJ06-04-2020 13:05:34   [#04]

Z drugiej strony brak jest podstaw prawnych do wprowadzania większości tych dokumentów, więc żądanie związków może być uzasadnione.

NQla06-04-2020 13:10:08   [#05]

,,Udzielę odpowiedzi w stosownym czasie'' :-).

rzewa06-04-2020 14:21:11   [#06]

po co powoływać się na wiele przepisów skoro wystarczy 1? - art 68 ust 1 pkt. 1 u.P.o oraz brak przepisów zabraniających

niech zz-ty podadzą pp do wysuwania takich żądań

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]