Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie zdalne
strony: [ 1 ]
Kataryna03-04-2020 13:36:20   [#01]

Mam małe pytanie, jeśli ktoś z państwa może to bardzo proszę o odpowiedź lub jakieś wskazówki.

Może troszkę opiszę: jest tak , że od dziś muszę zatrudnić nauczyciela. czy dana klasa musi realizować wszystkie zajęcia obowiązkowe w takim samym wymiarze, czy np; w-f z 4 mogę zmniejszyć do 2 godzin tygodniowo? Czy mogę zawiesić zajęcia np korekcyjne, które poprzedni nauczyciel (już nie pracujący) miał przydzielone jako godziny dodatkowe ponadwymiarowe?

Rozumiem, że według poniższego rozporządzenia klasy/uczniowie powinni realizować tygodniowy wymiar zajęć nawet z w-f w ramach 4 godz. tygodniowo, nie powinnam zmniejszać. Proszę o pomoc, sprawa pilna.

Chciałabym bardzo gorąco podziękować, ponieważ zadaję już kolejne pytanie (jestem od niedawna w gronie tak wspaniałych osób), a odpowiedź otrzymuje niemal natychmiast. Żałuję tylko, że tak późno przystąpiłam do tego grona. Lecz lepiej późno niż wcale.

Pozdrawiam bardzo serdecznie

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1) z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

§ 7. 1. Zajęcia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu kształcenia nauczyciel realizuje w ramach obowiązującego go przed dniem wejścia w życie rozporządzenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami albo na ich rzecz, a w przypadku godzin zajęć realizowanych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych – w ramach godzin ponadwymiarowych, o których mowa w art. 35 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 2215).

Leszek03-04-2020 17:09:44   [#02]

to paragraf 1 mówi o zmianach tyg. rozkładu zajęć - możesz zmienić dotychczasowy (np. wf z 4 do 2 tyg.)

a paragraf 7 o tym co wynika z art. 42 ust. 3 KN i jest przypisane nauczycielowi, czyli pensum (tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych np. 18 h)

przepis odnosi się do zajęć obowiązkowych, chyba, że chcesz także inne (wykonalne) realizować

pozdrawiam

Jot03-04-2020 21:25:25   [#03]

Podoba mi się to:-) Niekoniecznie jestem znawcą w temacie, ale z ciekawością obejrzałam

https://www.wykop.pl/ramka/5427735/szkola-z-tvp-klasa-6-muzyka-2-04-2020-lekcja-1/

 


post został zmieniony: 03-04-2020 21:25:40
Roman Langhammer04-04-2020 05:57:48   [#04]

Genialne. Mam nadzieję, że zamiast ciągłej krytyki "Szkoły z TVP" ktoś doceni te naprawdę ciekawe lekcje. :)

olaszyma06-04-2020 10:08:57   [#05]

Ten nauczyciel muzyki wymiata. A wystarczyło się nie spieszyć, lepiej cały projekt przygotować, bo takich artystów w innych przedmiotach tez jest wielu.

ergo06-04-2020 12:22:13   [#06]

Perkusista, pedagog, kompozytor. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie perkusji Edwarda Iwickiego.

Od wielu lat współpracuje z Filharmonią Narodową realizując koncerty edukacyjne.

Perkusista Teatru Polskiego w Warszawie, jak również zespołów Zejman i Garkumpel oraz Kayanis. Współpracuje z zespołem muzyki dawnej Dekameron. Nauczyciel muzyki w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Współpracował z orkiestrami: Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Filharmonii Olsztyńskiej im. Feliksa Nowowiejskiego i Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz licznymi scenami warszawskimi, m.in. Teatrem Nowym, Teatrem Narodowym i Teatrem Dramatycznym. Ma na swoim koncie liczne publikacje muzyczne na instrumenty perkusyjne, klawiszowe i dęte, cieszące się dużym uznaniem i popularnością.

Marcin Lemiszewski jest przede wszystkim solistą – ksylofonistą, jednym z niewielu w Polsce perkusistów specjalizujących się w grze na tym instrumencie. Posiada bogaty repertuar od muzyki klasycznej po rozrywkową. Koncertuje w kraju i za granicą, a w czasie koncertów niezwykle łatwo nawiązuje kontakt z publicznością.

 

 

MKJ06-04-2020 13:08:16   [#07]

Czyli można było zrobić to profesjonalnie. Zwłaszcza mając do dyspozycji 2 miliardy. Za tę kwotę można by nawet skusić takich, co do TVP nie pałają przesadną sympatią.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]