Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wynagodzenie w czasie epidemii
strony: [ 1 ]
bik30-03-2020 13:36:03   [#01]

Otrzymałam dziś informację ,  że pedagog, logopeda tzw. nietablicowi nauczyciele mają mieć wypłaconą pensję tylko podstawę bez dodatku za staż , trudne warunki , od 1 kwietnia są w gotowości do pracy i nie muszą przekazywać sprawozdań do dyrektora , tak jak robili to do tej pory, proszę Was o wypowiedzi na ten temat - bo nie znam podstawy prawnej ?

ergo30-03-2020 13:39:00   [#02]

Nie wiem skąd informacja o sprawozdaniach. Nie było takiego obowiązku i nie ma.

rzewa30-03-2020 13:44:00   [#03]

też nie znam podstawy prawnej by n-lowi, któremu wypłacane jest wynagrodzenie nie płacić dodatku za staż, motywacyjnego czy wiejskiego - po  prostu KN na to nie pozwala

a jeśli będą otrzymywać "postojowe", to zajrzyj do postu:

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=62655&ux=14&pst=90#pst90

bik30-03-2020 14:12:30   [#04]

Rzewa ale dzisiaj telefonicznie przekazano logopedzie , że ma tzw. postojowe , z czym to się wiąże - finansowo , czy tak wolno ?

bik30-03-2020 14:39:27   [#05]

dodam , że wszyscy są zatrudnieni na podstawie KN

DYREK30-03-2020 15:42:37   [#06]

może się przyda:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1463080,pensje-nauczycieli-wynagrodzenia-koronawirus-lekcje-online.html 

https://www.forbes.pl/gospodarka/pensje-nauczycieli-jakie-wynagrodzenie-dostana-za-czas-zamkniecia-szkol-z-powodu/k7d6scf 

Daniel120830-03-2020 17:38:08   [#07]

i znowu zacznie się misz masz ...........

U nas nauczycieli podzielono na tych w gotowości i tych pracujących zdalnie.

Pracujący zdalnie otrzymują wszystko, łącznie z trudnymi.

W gotowości, bez dodatku trudnego i stażowego .... Nie mam jeszcze pisma z pp.

Ale z drugiej strony ci w gotowości nie robią nic, siedzą w domu, bez żadnej aktywności, chyba że coś potrzeba.

Pracujący zdalnie /przedmiotowcy/ rozsyłają te materiały i siedzą przez kompem tyle ile mają godzin w szkole.

bik30-03-2020 17:45:54   [#08]

to nie zgodne z prawdą , że nie robią nic pedagog i psycholog mają pełne ręce roboty  i to udokumentowanej , logopeda także , i co teraz a co robi nauczyciel w-f ?

Daniel120830-03-2020 17:53:52   [#09]

#bik

U nas ci w gotowości w zasadzie nic nie robią.

To w takim razie dyrektor uznaje ich jako zdalnie pracujących i mają całe wynagrodzenie.

hania30-03-2020 17:59:14   [#10]

no pedagog i psycholog to chyba powinni coś robić, zdaje się, że dzieci potrzebują teraz szczególnego wsparcia...Logopeda też może, nawet bibliotekarz..... tak, że tego....

zawsze mogą złożyć oświadczenie:-)

Oświadczenie o gotowości do pracy

Niniejszym oświadczam, że jestem gotowa/gotowy do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela w w/w placówce w obowiązującym mnie wymiarze godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ( pensum) wraz z godzinami ponadwymiarowymi  tj łącznie……… godzin tygodniowo , tym samym wnoszę o dopuszczenie mnie do pracy polegającej na realizacji godzin ponadwymiarowych z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość.


post został zmieniony: 30-03-2020 17:59:57
rzewa31-03-2020 10:19:22   [#11]

Nauczycielom w czasie "postojowego" należą się wszystkie przyznane dodatki do wynagrodzenia za wyjątkiem dodatku za warunki pracy, gdyż nie wykonują wówczas jakiejkolwiek pracy w tym także pracy w warunkach trudnych lub uciążliwych - art 34 ust 1 KN, pozostałe dodatki się nalezą, bo podstawy prawne wypłacania tych dodatków nie wykluczają do nich prawa w takiej sytuacji: art 33 KN i art 54 ust 4 KN

Czy za ten okres n-l będzie miał prawo do wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe zależy od zapisów regulaminu wynagradzania czyli określonego tam sposobu obliczania liczby zrealizowanych godzin ponadwymiarowych - jeśli zapisy regulaminu sprawiają trudności interpretacyjne, to nie ma podstaw prawnych by w czasie "postojowego" płacić za godziny ponadwymiarowe

Natomiast jeśli nauczyciele (od 25.03) wykonują swoją pracę - w inny sposób i w innych warunkach ale wykonują - to należy im się normalne wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy, ale nie niższe niż wynikające z mowy o pracę czy aktu mianowania.

bik31-03-2020 13:21:44   [#12]

Dziękuję , oby już ten czas był za nami , zdrówka Wam życzę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]