Forum OSKKO - wątek

TEMAT: w sprawie nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.
strony: [ 1 ]
kudlatek25-03-2020 23:04:32   [#01]

Szanowni Państwo, 

mam nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, rok temu osiągnął wiek emerytalny. w tym roku oddaje klasę 3. z początkiem nowego roku szkolnego nie mam dla Niego klasy 1. Czy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,który osiągnął wiek emerytalny ma jednocześnie uprawnienia , aby uczyć w oddziale przedszkolnym 3 latkilub 4 latkacj lub 5cio latki?

druga sytuacja:

Nauczyciel osiągnął wiek emerytalny rok temu. Ma uprawnienia do edukacji wczesnoszkolnej, przyrody, biologi i geografii. Od 2005 roku jest n-lem świetlicy. W tym roku organ prowadzący zlikwidował mi 1 etat świetlicy? Nie mam dla niego godzin geografii, przyrody ani biologi. nie mam tez edukacji wczesnoszkolnej. Czy będzie zgodnie z prawem zaproponować mu prace w 3 latkach lub 4 latkacj lub 5cio latkach. dodam, że rok temu nie wyraził zgody na pracę w 3 latkach.

czy n-le muszą wyrazić zgodę na prace w 3 latkach?

izael26-03-2020 10:14:45   [#02]

1. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ma uprawnienia do pracy w przedszkolu, ale to oznacza zmianę stanowiska pracy (inne pensum) - art. 18 KN. Jeśli nie wyrazi na to zgody, to dostaje art. 20 KN.

2.  Sytuacja jak w p.1.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]