Forum OSKKO - wątek

TEMAT: regulaminy
strony: [ 1 ]
kudlatek04-02-2020 14:36:39   [#01]

Szanowni Państwo,

W mojej szkole został stworzony regulamin m.in. nagród dyrektora, przyznania dodatku motywacyjnego, regulamin zfśs i pracy. Regulaminu te są stare z 2004 r. Powstały jak były gimnazja. Aktualizując wspomniane regulaminy zrobiłem zapis w regulaminie dodatku motywacyjnego o wprowadzeniu karty samooceny oraz o konieczności wypełnienia karty samooceny jako warunku przyznania dodatku motywacyjnego. Przedstawiciel związków zawodowych zakwestionował obowiązek wypełniania arkusza samooceny jako warunek przyznania dodatku motywacyjnego. Mam zatem pytania:

1.jakie są  podstawy prawne przy tworzeniu dodatku motywacyjnego?

2. czy nie mam prawa wprowadzić arkusza samooceny?

3 czy mogę zapis o wprowadzeniu arkusza zamieścić w regulaminie dodatku motywacyjnego?

Bona Fide04-02-2020 15:01:08   [#02]

A jaki przepis prawa wskazuje delegację ustawową do tworzenia regulaminu nagród, czy dodatku motywacyjnego przez dyrektora?

Art. 30 ust. 6 pkt 1 KN - to kompetencja OP.


post został zmieniony: 04-02-2020 15:04:44
AnJa04-02-2020 15:06:30   [#03]

Pytanie z #2 z gatunku retorycznych?

Bo jeśli tak, to w zasadzie odpowiada na pytanie nr 1 z #1. A  odpowiedź na pytanie nr 1 determinuje odpowiedzi na pytania nr 2 i 3:-)

Bona Fide04-02-2020 15:08:27   [#04]

I wszystko jasne:-)

rzewa05-02-2020 08:30:46   [#05]

na pyt 2 z postu #01 odpowiedź brzmi "tak", pomimo że odpowiedzi na pyt. 1 i 3 brzmią "nie", o ile autor pytań nie jest przedstawicielem OP

po prostu, dyrektor może wprowadzić taki arkusz, gdyż leży to w gestii sprawowanego nadzoru pedagogicznego (zostawiam na boku kwestię zasadności)

natomiast nie może wprowadzać formalnego regulaminu - choć może ustalić sobie zasady ustalania wysokości dodatku w ramach swobody jaką mu daje regulamin OP oraz zapoznać z nimi (lub nie) n-li

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]