Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godziny dyrektorskie w technikum
strony: [ 1 ]
mou16-01-2020 12:31:39   [#01]

Czy godziny do dyspozycji dyrektora zwiększają obowiązkowe zajęcia edukacyjne?

Jeśli przeznaczę GDDD w technikum na zajęcia związane z treściami które chciałbym rozwinąć w szkole a których brakuje w podstawie programowej, to czy te 4 godziny zwiększają obowiązkowe zajęcia edukacyjne, czy są traktowane jako fakultatywne?

 

bosia16-01-2020 23:08:23   [#02]

musisz doprecyzować, bo niektóre zajęcia z tych godzin są obowiązkowe, a niektóre nie są 

mou17-01-2020 08:29:48   [#03]

Godziny chciałbym przekazać na rozszerzenie treści pp.

Ok, dam przykład:

1 godzina - dodatkowe zajęcia z matematyki,

2 i 3 godzina - podatki 

4 - ubezpieczenia gospodarcze

 

Jakie zajęcia nie są obowiązkowe?

rzewa17-01-2020 20:20:37   [#04]

GDD nie są obowiązkowe dla uczniów

z GDD nie można zwiększać liczby godzin przedmiotu ani wprowadzać zajęć dodatkowych, o jakich jest mowa w ramowych planach nauczania

na zajęcia o jakich piszesz w p. 2-4 możesz przeznaczyć godziny stanowiące różnicę między sumą godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia zawodowego określoną w ramowym planie nauczania a minimalną liczbą godzin kształcenia zawodowego dla kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie określoną w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego - będą wówczas obowiązkowe dla uczniów

bosia18-01-2020 19:50:53   [#05]

1. jeśli masz matematykę rozszerzoną, to może zwiększyć liczbę godzin matematyki z gdd, wówczas sa to zajęcia obowiązkowe

2. zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów - nie są obowiązkowe

3. zajęcia związane z kształtowaniem kompetencji zawodowych - nie są obowiązkowe

zawsze można tak nazwać zajęcia, że będą to np. zajęcia związane z kształtowaniem kompetencji zawodowych

a jak uczniowie interesują nie podatkami, to może są to zajęcia rozwijające zainteresowania ;-)

zajęcia, o których napisała Rzewa są z godzin przeznaczonych na kształcenie zawodowe

a rozumiem, że mou, chce zagospodarować gdd, żeby nie przeznaczyć ich na bzdury

mou20-01-2020 10:34:30   [#06]

Dziękuję za odpowiedź. 

Zdecydowanie: nie chcę tych godzin przeznaczać na bzdury :)

Po kolei zatem:

1. rozszerzone mam tylko języki i tam już zwiększam liczbę godzin do 8 (ale nie z GDD)

2. różnicy - o której pisze rzewa - nie ma, bo siatki mamy zrobione tak, żeby wstrzelić się w sumę godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia zawodowego określoną w ramowym planie nauczania.

 

Mam zatem po 4 godziny do rozdysponowania na każdy kierunek i nadal nie wiem jak je sensownie rozdysponować :)

Zamierzałem "wyspecjalizować" te godziny i wpisać je w siatki poszczególnych kierunków tzn. zrobić swego rodzaju specjalizacje np. dziennikarską i przeznaczyć je na treści związane z rozwojem takich kompetencji. Skoro nie są one jednak obowiązkowe, to nie do końca wiem jak to ugryźć.

Powiedzcie mi zatem jak wy je wpisujecie? 

mou23-01-2020 08:20:43   [#07]

Pomoże ktoś?

Jasiu11-03-2020 14:04:45   [#08]

Jakie zajęcia mogą być realizowane w szkole podstawowej z godzin do dyspozycji dyrektora?

Ala11-03-2020 14:56:56   [#09]

SKS, koła zainteresowań, nauka gry na instrumentach, chór, inne rozwijające zainteresowania

pkarlin13-03-2020 09:54:55   [#10]

Ja gdd dałem w rozszerzenie języka obcego i mam dzięki temu w technikum dwa przedmioty rozszerzone. Natomiast  specjalności realizuję z różnicy godzin stanowiących różnicę między sumą godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia zawodowego określoną w ramowym planie nauczania a minimalną liczbą godzin kształcenia zawodowego dla kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie określoną w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego (tak jak pisze Rzewa) i są dla uczniów zajęcia obowiązkowe.

Pojawia się jednak dla uczniów zwiększona tygodniowa liczba godzin w klasie drugiej i trzeciej 38,42 razem z religią, doradztwem i wdż.

 

 

viola1113-03-2020 13:49:57   [#11]

Czy te 4 godziny do dyspozycji dyrektora są na klasę czy na zawód? Pytam bo mam klasę dwuzawodową.

rzewa13-03-2020 15:44:01   [#12]

na oddział

gause728-03-2020 17:29:35   [#13]

czy można przydzielić w przyszłym roku szkolnym w 2 klasie po SP dodatkową godz. matematyki, jeśli jest na poziomie podstawowym, a   ok.45,76 % w strefie wyników niskich po egzaminie z SP i G ; 

rzewa28-03-2020 18:48:37   [#14]

można, pod warunkiem, że będzie to godzina od OP przyznana na podstawie §3 rozp. w sprawie ramowych planów nauczania

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]