Forum OSKKO - wątek

TEMAT: z zerówki do klasy I po I semestrze
strony: [ 1 ]
bega14-01-2020 13:12:27   [#01]

Czy istnieje możliwość przeniesienia dziecka z zerówki do kl. I po I semestrze? Dziewczynka w tym roku w lutym kończy 7 lat. W tamtym roku szkolnym otrzymała gotowość szkolną i była w pełni gotowa do rozpoczęcia nauki. Jako jedyna została w grupie. W tym roku obserwujemy, że wyraźnie jej rozwój się zatrzymał. Sprawdziliśmy jej umiejętności i wiadomości w porównaniu z dziećmi  z kl. I. Pod wieloma względami znacznie je przewyższa np. płynnie czyta i wykonuje działania matematyczne w zakresie 30.

Czy ktoś miał taką sytuację? Mógłby mi ktoś podpowiedzieć. Mam dwie sprzeczne opinie i nie wiem, jak mam z tego wybrnąć.

DYREK14-01-2020 14:08:17   [#02]

Wg mnie, brak jest regulacji prawnych w tym zakresie. W tym wypadku wskazana byłaby opina prawna MEN. 

Czy rodzice złożyli wniosek o rozpoczęcie przez dziecko nauki w szkole podstawowej ? (jeżeli tak to kiedy) -> art.36 ust.1 i 2 ustawy PO 


post został zmieniony: 14-01-2020 14:10:17
bosia14-01-2020 17:30:42   [#03]

Moim zdaniem nie podstaw prawnych, aby dziecko przenieść z zerówki do klasy I szkoły podstawowej. Art. 36 mówi co prawda o możliwości rozpoczęcia przez dziecko nauki w szkole w wieku sześciu lat, ale rok szkolny rozpoczyna się 1 września, więc wtedy jest taka możliwość. 

Może obecnie popracować z dzieckiem indywidualnie, tak aby się dalej rozwijało, a na początku klasy pierwszej rodzice mogą wystąpić o promocję do klasy drugiej.

bega14-01-2020 18:19:18   [#04]

Rodzice nie złożyli wniosku w terminie rekrutacyjnym. Temat pojawił się dopiero teraz, gdy zauważyli zmiany w zachowaniu dziewczynki, rzeczywiście stara się dopasować do młodszych dzieci (w jej obecnej grupie mam zarówno 6 jak i 5- latki). Myślę, że zaproponuję rodzicom rozwiązanie bosi. Dziękuję za pomoc.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]