Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje rehabilitanta
strony: [ 1 ]
ktosik10-01-2020 10:11:27   [#01]

W szkole publicznej  mamy ucznia ze sprzężoną niepełnosprawnością (ruchowa i w st. lekkim). Zgodnie z orzeczeniem PPP chcemy mu zapewnić zajęcia z rehabilitantem. Czy ten nauczyciel musi mieć skończoną oligofrenopedagogikę.

Wiemy, że dla uczniów z niepełnosprawnością w st. umiarkowanym, znacznym i głębokim na pewno tak, ale co z lekkim?

Dyrka6910-01-2020 13:41:33   [#02]

Do pracy z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną nauczyciel musi mieć kwalifikacje w postaci oligofrenopedagogiki.I nie ma tu znaczenia stopień tej niepełnosprawności. Inną kwestią jest rehabilitacja-  takiej w szkołach się nie realizuje. Szkoła zapewnia tylko edukację.Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku z 25 lutego 2019 r. podtrzymał opinię Mazowieckiego Kuratora Oświaty, iż  placówka oświatowa, czyli szkoła nie zajmuje się rehabilitacją uczniów.

AnJa10-01-2020 14:00:01   [#03]

Do pracy z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną nauczyciel musi mieć kwalifikacje w postaci oligofrenopedagogiki - w ogólnodostępnej tez?
Co do rehabilitacji- owszem. Ale powolutku szkoły zaczną zajmować się nawet opieką nocną.

Dyrka6910-01-2020 14:35:35   [#04]

W szkołach ogólnodostępnych nie .Ale to musiałam wygooglować, bom ze specjalnej i wydawało mi się, że musi.

rzewa10-01-2020 15:41:56   [#05]

jeżeli będzie prowadził zajęcia rewalidacyjne dla takiego ucznia, to i w masowej musi mieć oligo ew. rewalidację dla niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim (widziałam gdzieś takie studia :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]