Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje pedagog szkolny
strony: [ 1 ]
kbikb07-01-2020 17:38:07   [#01]

Dobry wieczór

Mam pytanie dotyczące kwalifikacji pedagoga szkolnego w świetle obowiązujacyc przepisów.

Chc zatrudnić pedagoga - całkiem nowego, muszę kierować się obowiązującym rozporządzeniem w sprawie szczegółowych kwalifikacji nauczycieli 

§ 19. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 3 ust. 1 i § 4, posiada osoba, która ukończyła:

1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku innym niż wymieniony w pkt 1, i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.

 

Pytanie moje jest następujące co oznacza apis  specjalność odpowiadająca prowadzonym zajęciom:

Czy pedagogika opiekuńczo-wychowawcza daje kwalifikacje do pracy jako pedagog szkolny?

Czy pedagogika ogólna daje kwaifikacjie do pracy jako pedagog szkolny?

Czy pedagogika szkolna daje kwalifikacje do pracy jako pedagog szkolny?

Wcześniej pedagogika opiekuńczo wychowawcza umożliwiała pracę jako pedagog szkolny , teraz podobno tylko na świetlicę.  Dziś dowiedziałam się ,że takie kwalifikacje daje pedagogika szkolna oraz zapis w jakich plaówkach można pracować  w suplemencie dyplomu. Proszę o poradę w tej kwestii. Z góry dziękuję.

 

AnJa07-01-2020 17:49:31   [#02]

Wydaje mi się , ze potrafiłbym wybronić każdej z tych kwalifikacji.

Zapis suplementu znacznie ułatwia formalną analizę- czyli w przypadku zapisu, że może pracować w świetlicach szkolnych raczej bym nie zatrudnił, w przypadku zapisu, ze w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkolach raczej bym zatrudnił a przy zapisie, ze jako pedagog w szkołach i przedszkołach nie miałbym wątpliwości, że wybronię.

Oczywiście, jest jeszcze problem zadań tego pedagoga - czyli czym się zajmuje. I tu na pewno pedagogika szkolna jest najbardziej uniwersalna- a w szkołach z 1 etatem pedagoga zwykle wwala mu się wszystko.

 

kbikb07-01-2020 21:06:26   [#03]

Bardzo dziękuję za podpowiedź.

DYREK08-01-2020 12:38:20   [#04]

Dyrektor dokonując oceny kwalifikacji musi odpowiedź sobie na pytanie:

czy możliwe będzie wykonanie zadań przypisanych pedagogowi szkolnemu w tej konkretnej szkole?

AnJa08-01-2020 12:46:42   [#05]

i drugie:
czy jego zdanie w tej materii podzieli KO, które o zadaniach pedagoga w tej konkretnej szkole może mieć wiedze z roznych źródeł, w tym od dyrektora?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]