Forum OSKKO - wątek

TEMAT: szkolenia branżowe
strony: [ 1 ]
Dorota ZZ12-12-2019 05:50:20   [#01]

Czy szkolenia branżowe nauczycieli przedmiotów zawodowych można realizować podczas ferii zimowych?

DYREK12-12-2019 14:30:31   [#02]

Ferie zimowe to czas urlopu nauczyciela. Co do zasady nie powinno się organizować szkoleń pracowników (w tym nauczycieli) w czasie ich urlopu.

Zatem istotne jest:

  • czy udział w szkoleniu wynika z polecenia służbowego wydanego przez dyrektora,
  • czy jest to dobrowolny wybór nauczyciela.

 

kasiakasia05-01-2020 18:03:39   [#03]

jak w waszych szkołach rozwiązujecie sprawę szkoleń branżowych? ja mam u siebie kilkunasty nauczycieli którzy podlegają obowiązkowi przejścia takiego szkolenia. czy oni sami mają szukać szkoleń? czy to dyrektorzy szukają zakładów w których się mają odbywać? jak już coś znajdą to jak określić koszty szkoleń? bo tu nie wchodzą w grę jedynie koszty delegacji ale takie rzeczy jak koszty pracodawcy który nauczyciela przyjmuje na szkolenie (odzież ochronna, zaangażowanie pracownika który takiego nauczyciela będzie dozorował i szkolił, itd). czy już coś w tej kwestii robiliście? ja mam tylko "na oko" zabezpieczone środki w budżecie i zaplanowane też "na oko" ilość nauczycieli w planie doskonalenia zawodowego i tyle. może ktoś poratuje?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]