Forum OSKKO - wątek

TEMAT: minorowy nastrój oświatowy
strony: [ 1 ]
bogna425-09-2019 18:27:47   [#01]

Taka mnie refleksja naszła. Nie nowa, a stara, ale jakoś mocniej niż zwykle mnie dotyka.  Po długim stażu nauczycielskim i dyrektorskim, gdzie praca ta była dla mnie radością, mam dość.

Nieprzerwane pasmo niejasności, a czy pensum łączone, a czy nie, jak liczyć w tę czy w tamtą stronę, a czy gddd dać w 8 klasie czy nie? Mnóstwo pytań, dociekań, wątpliwości, tabelek...przecież to prawo jest!  Jak je stosować? Jak przestrzegać? Jak wziąć odpowiedzialność? Siedzę i kolejny raz sprawdzam informacje na potrzeby aneksu. Jest ta godzina, a ja przedzieram się przez gąszcz informacji, ramówek i jak widzę nie jestem jedyna. Po co to komu?

 Wczoraj przeczytałam informacje o strajku włoskim. Związkowcy w tym artykule swoimi wypowiedziami szczują nauczycieli przeciw dyrektorom. Czy rzeczywiście dyrektorzy to wyzyskiwacze??? Ja byłam ze strajkującymi, zostali paskudnie potraktowani i kiedy czytam taki artykuł  z wypowiedziami związkowców, to odechciewa mi się być w oświacie.

To mówiłam ja, niegdyś członek ZNP

https://forsal.pl/artykuly/1431249,strajk-w-oswiacie-nauczyciele-popracuja-po-wlosku.html

barbara7125-09-2019 21:47:09   [#02]

I ja były członek. Mam podobne odczucia. A i nauczyciele już nie tacy jak ongiś. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]